Wymiana wnetylatora na procku

Witam.

Mam aktualnie wentylator który w czasie pracy ma ponad 5000 RPM, jest przy tym bardzo głośny, a temperatura jest też za wysoka (podczas pracy-80-70C, a nieobciążony 60C) W takim razie, gdybym chciał zmienić wentylator na jakiegoś Pentagrama, którego szybkość wynosi 1650-2950 RPM, to czy temperatura obniżyłaby się? Bo skoro mniejsza ilość obrotów to i chyba słabsze chłodzenie.

I druga sprawa: Otóż jak zdemontować ten cholerny wentylator z procka (IP4)?

Dzięki za odpowiedzi…

Przy obudowie wentylatora sa dwie szare dzwignie, jedna na gorze a druga na dole. trzeba je otworzyc, naokolo procesora jest ramka, do ktorej jest zamocowana obudowa wentylatora, mocowanie jest na cztery zatrzaski trzeba je delikatnie wcisnac parami w kierunku radiatora - tyle na temat demontazu

Ja mam zamontowanego Pentargrama Cu 100+ , to jest maksymalny jaki moglem zamontowac w swojej obudowie miditower.

Temperatura nie przekrzacza mi 60C ale co jakis czas musze czyscic radiator z kurzu.

Twoj tez jest pewnie zakurzony stad taka wysoka temperatura.

Jezeli masz jakies jeszcze pytania to prosze na PW

ja mam pentagrama 120 CU+. Masz regulację obrotów od 1300 do 2200. Niższe obroty ale za to 2x większy od boxowego. Do tego dobra pasta termoprzewodząca i w stresie mam niecałe 50 stopni a na luzie kolo 35-36 8)

jaki socket 478 czy LGA 775?? na 775 zatrzaski plastikowe przekręcasz o 45 stopni w lewo po przekreceniu unosisz je do góry z urzyciem umiarkowanej siły wyciągasz razem z radiatorem ,wentylator stanowi komplet z radiatorem aczkolwiek wentylator również da sie zdemontować odginając 2 plastikowe zatrzaski.

możesz zastosować znacznie wiekszy radiator a do niego doczepić 12 cm wentylator który na max obrotach nie przekracza 1100RPM , bardzo cicho a w budzie robi dość porządny huragan chłodząc radiator na procku chipset płyt gł i pamięci

komp0022fy.th.jpg

Jest to Socket 478. Dwa plastikowe, białe zatrzaski ‘otworzyłem’ i dalej stoję… :stuck_out_tongue:

Czyszczę regularnie, ale nie daje to zbyt dużego efektu :slight_smile:

Ubierz na oczka okularki, latarke w ząbki i dokładnie pooglądaj z każdej strony , z 4 stron znajdują sie zatrzaski(oprócz tych co już otworzyłeś , to tylko “dociskacze”) które należy lekko odginać na boki , jeżeli masz tak wysokie temperatury to możliwe że jeden z tych 4 zatrzasków oberwał sie i radiator nie równo dolega do procka , jest to nagminna awaria na płytach 478.

Złączono Posta : 15.04.2006 (Sob) 21:18

a czym to czyścisz?? skoro nie możesz sciągnąć wentylatora

dobra strona z opisem jak i z filmikami

Z zewnątrz, gdzie mogę się dostać to czyszcze z kurzu i innego syfu :))