Wymiana (zakup nowej) karty graficznej

Witam.

Chciałbym wymienić kartę graficzną na jakąś w miarę dobrą (mam zintegrowaną Intel® 82945G Express Chipset Family ) a, wiem, że można wyłączyć tą zintegrowaną po zainstalowaniu nowej.

Moja prośba to jaką można kartę graficzną podłączyć żeby była kompatybilna z płytą główną? Żebym nie kupił i okaże się, że będzie leżeć.

Płyta główna:

Producent— Gigabyte Technology Co., Ltd.

Nazwa— 945GZM-S2

Typ procesora:

Intel Celeron D, 3483 MHz (26 x 134)

Karta graficzna:

Intel® 82945G Express Chipset Family (128 MB)

Proszę o pomoc.

Płyta ma PCI-expess więc spokojnie można włożyć każdą nową kartę graficzną.

Fundusz na kartę i zastosowanie?

Jaki masz zasilacz, tylko dokładny model podaj?

Każda karta z PCI Express będzie pasować, jeśli tylko fizycznie zmieści się w środku komputera (w małych obudowach może się nie zmieścić) i zasilacz wytrzyma.

Włożenie karty spowoduje wyłączenie tej zintegrowanej, niczego nie trzeba ustawiać.

Zasilacz: Model Whitenergy ATX 2.2 500W

Obudowa: TYP TRACER ROMEO TRO-793

Jeśli chodzi o fundusze to wydałbym 300-400zł

Zasilacz : http://allegro.pl/zasilacz-atx-delta-gp … 16617.html

Karta Graficzna: http://allegro.pl/karta-nvidia-geforce- … 59105.html

Lepszej karty nie ma sensu wkładać bo procesor i tak ją będzie ograniczał.Z przesyłkami zmieścisz się spokojnie razem w 350 zł,więc tobie jeszcze trochę kasy zostanie.

Pozdro

To mój zasilacz obecny nie nadaje się do tej karty graficznej??

Pewnie i by wytrzymał,ale kwestia ile,Whitenergy to taki typowy OEM,nadający się do biura,nawet fakt że ma Moc 500 W,g… daje bo będzie miał za małe natężenie na linii 12 V,prawdopodobnie będzie to pojedyncza linia.Warto zmienić zasilacz i spać spokojnie,bo trzeba pamiętać że to zasilacz jest sercem całego komputera i jak zasilacz(no-name) się spali to pali prawie wszystkie podzespoły.

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje? Z tamtą się nie wyrobię czasowo.

I czy może ktoś w skrócie napisać co jest ważne, na co trzeba patrzeć? Tylko proszę bez odpowiedzi “wszystko” :wink:

Krótkie przeszkolenie, co do czego. Łatwiej będzie mi wybrać.