Wymiana zasilacza i ciągły reset kompa, brak uruchamiania bios i windows

wcisnąłem reset i znów w kółko sie  resetuje kurde:/ nadal bez opcji wejścia do biosu

Zostaw tylko jedną kość i włącz kompa czy ruszy. Możesz wyczyścić pamięć cmos za pomocą zworki koło baterii. Wyłącz kompa, wyciągnij kabel zasilający, odczekaj 1 min, przełóż zworkę na piny 2-3, odczekaj 5 sek, przełóż na piny 1-2 i włącz kompa.

można tak? włączyć kompa kiedy zworka jest na 2i3??? nie stanie się nic?

Nie.

pokazało wszystkie napędy pikneło jednym sygnałem a na dole CMOS Checksum Bad. Ale dał sygnał piknięciem już coś:)

To próbuj wejść F2 do biosu i wybierz load default setings a później F10.

tylko jak jak w ogóle nie reaguje:(

Zostaw tylko jedną kość pamięci w slocie i spróbuj uruchomić kompa. Jeśli nie wstanie to wymień ją na inną ale zostaw tylko jedną.

wlazło a tam takie coś: 5e18cdded1bfd54dm.jpg

Sam sobie zaprzeczasz. Masz odłączyć wszystkie dyski i napędy. Wyciągnij jeszcze kartę graficzną i podepnij pod integrę. Zobacz czy gniazdo baterii jest czyste czy btaszki nie są za bardzo wygięte wq dół spróbuj je delikatnie podważyć przegiąć w gorę.

 

http://toin.pl/wp-content/themes/Averin51/timthumb.php?src=http%3A%2F%2Ftoin.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F08%2Flogo-cmos.jpg&h=309&w=630&zc=1

oki a to cmos checksum bad wyskakuje co to znaczy?

Dosłownie bład sumy kontrolnej. Komputer robi testy przed uruchomieniem systemu i ma błędy.

zmieniłem porty pamięci i poszło, przeszło do ekrany czarnego z napisem na górze: reboot and select propeth…itd nie chce mi sie tego pisaćinsert boot media and press any key

Więc masz winowajcę, któraś z pamięci :slight_smile: Ostatni napis to że brak systemu.

podpiac wszystko?

Zlokalizuj niesprawną kość pamięci. Wpinaj każdą pojedyńczo i sprawdź czy komp rusza. Jeśli na każdej pojedyńczo pójdzie to dokładaj po jednej. Na koniec podepnij dyski i dvd.

oki:)

A swoją drogą jakie moduły pamięci masz skoro twierdzisz że są zajęte 4 sloty a na zdjęciu pisze o trybie jednokanałowym.

512mb jednak jedną miłem i ona nie działa:) podpinam reszte mój boże jak dobrze, że nie pł. gł.:slight_smile:

Najlepiej byłoby zostawić tylko te elixiry w żółtych slotach. Na XP 2 Gb wystarczy.

Podpiołeś już dyski?