Wymiana zasilacza i ciągły reset kompa, brak uruchamiania bios i windows

Hej wymieniłem zasilacz na corsair vs450 i zrobił się “anus” ponieważ teraz nie moge na ekranie startowym wejść do biosa (F2) w ogóle tej opcji nie pokazuje.

 

raz pokazało mi f2 to wlazłem i tam zamiast menu to czarny ekran a na środku napis"WAIT…"

 

PÓŹNIEJ NIC SIĘ NIE DZIAŁO więc resetowałem pamięć CMOS i teraz nie pokazuje  mi F2 ani ysków i napędów podpietych do kompa:(( 

 

płyta główna: asrock alive nf4g-dvi

 

aha dodam ,że wcześniej wymieniałem procek na athlona 5200+ i niby potrzebuje nowego biosa ale u mnie nie wgrywałem bo działał normalnie.

 

Czy to ma  związek z wersją biosa?

Mi przychodzą na myśl 2 rzeczy:

no ale jak ni kompatybilny? po czym to wyczytałeś? na starym zasilaczy już teraz też tak się robi:/

chodzi wam o standard atx2.3? oki to by było oki ale dlaczego teraz juz nawet na starym zasilaczu mi tez tak się dzieje? i jak zaktualizować bios teraz jak nie działa rozruch i napęd dyskietek:/

pisze, że zasilacz kompatybilny z ATX 2.091/2.2/2.3

Naciskałeś F1? Zdjęcie 5 sugeruje żebyś wymienił baterię, wszedł do biosu ustawił czas i datę, załadował udtawienia optymalne. I odłącz na razie dysk SSD zobacz czy ruszy. Posprawdzaj też czy wtyczki są dociśnięte i podpięte dodatkowe 4 pinowe zasilanie.

Możesz wejść do biosu ostatni screen na to wskazuje. Proponowałbym odpiąć wszystkie dyski twarde peny itp i zobacz jak będzie się zachowywać komputer na starcie czy będziesz mógł wejść wtedy do biosu.

NA DYSKU SSD MAM XPKA  próbowałem nie reaguje w ogóle z klawiatury 

Dyski i napędy odepnij. Nie są potrzebne jak chcesz wejść do biosu. Nieważnie, że nie wyświetla spróbuj nacisnąć F2. Jak nie pomoże wyciągnij bateryjkę od biosu ma minimum 15 min.

Czasem są problemy z klawiaturą usb, jeśli masz jakąś starą na ps2 to podepnij ją. Ile modułów pamięci masz jeden czy dwa?

odpiąłem i nadal nic bateria była wymieniana, możliwe że zasilacz niekompatybilny lub bios trzeba zaktualizowac?

Na stronie producenta podają do tych procków bios 1.30 lub 1.40. Ty masz 1.10.

Nie słyszałem o takim przypadku. Czemu baterię wymieniałeś może ona jest zła?

bo to polecnie wyskoczyło dlatego wymieniłem,  nie mogę wyjąc tej nowej kurde zresetuję cmos dłużej i nadal nic. Co do wersji bios to na 110 mi chodzi dopiero gdy podpiąłem nowy zasilacz to się tak zaczeło dziac, na płycie zauwazyłem zworkę koło 12v 4 pin gniazda jest cos takiego tam napisane: ps2-usb PWR11-2 +5v 2-3 +5vsB

Ta zworka złuży do wybudzania kompa za pomocą kalwiatury na ps2 lub usb. Spięty 1-2 to usb a 2-3 to ps2. O których numerkach mówisz?

Czy bateria była identyczna jak wcześniejsza. Poza tym uważam, że coś jest z tą bateryjką nie tak ona zawsze lekko wychodzi spróbuj ją wyciągnic odczytaj oznaczenia jak masz starą to porównaj. Ta zworka jest od napięcia na USB i PS2 z tego co wiem.

http://www.youtube.com/watch?v=Iil3y6-7g-E&feature=youtu.be

Bateria do płyt głównych powinna być litowa 3V CR-2032

teraz po nagraniu filmu wyskoczyły urządzenia podłączone a pod spodem pisze"CMOS SETTINGS WRONG"

Komunikat informuje o złuch ustawieniach biosu a te zmieniające się numerki w rogu to kody błędów. Sprawdz w dokumentacji płyty czy nie masz ich opisów.

to jaka bania masakra zeby 3 baterie nowe wymieniać w ciagu3h

Spytam po raz kolejny odpiąłeś dyski twarde i napędy od płyty głównej? Masz starą baterię od biosu spróbuj podmienić. Zasilacz dobrze podpięty nic nie luźne.