Wymiana zasilacza i ciągły reset kompa, brak uruchamiania bios i windows

(comandos21) #1

Hej wymieniłem zasilacz na corsair vs450 i zrobił się "anus" ponieważ teraz nie moge na ekranie startowym wejść do biosa (F2) w ogóle tej opcji nie pokazuje.

raz pokazało mi f2 to wlazłem i tam zamiast menu to czarny ekran a na środku napis"WAIT...."

PÓŹNIEJ NIC SIĘ NIE DZIAŁO więc resetowałem pamięć CMOS i teraz nie pokazuje  mi F2 ani ysków i napędów podpietych do kompa:(( 

płyta główna: asrock alive nf4g-dvi

aha dodam ,że wcześniej wymieniałem procek na athlona 5200+ i niby potrzebuje nowego biosa ale u mnie nie wgrywałem bo działał normalnie.

Czy to ma  związek z wersją biosa?

(Paulikpro) #2

Mi przychodzą na myśl 2 rzeczy:

(comandos21) #3

no ale jak ni kompatybilny? po czym to wyczytałeś? na starym zasilaczy już teraz też tak się robi:/

chodzi wam o standard atx2.3? oki to by było oki ale dlaczego teraz juz nawet na starym zasilaczu mi tez tak się dzieje? i jak zaktualizować bios teraz jak nie działa rozruch i napęd dyskietek:/

pisze, że zasilacz kompatybilny z ATX 2.091/2.2/2.3

(JoteS) #4

Naciskałeś F1? Zdjęcie 5 sugeruje żebyś wymienił baterię, wszedł do biosu ustawił czas i datę, załadował udtawienia optymalne. I odłącz na razie dysk SSD zobacz czy ruszy. Posprawdzaj też czy wtyczki są dociśnięte i podpięte dodatkowe 4 pinowe zasilanie.

(mrFreeze) #5

Możesz wejść do biosu ostatni screen na to wskazuje. Proponowałbym odpiąć wszystkie dyski twarde peny itp i zobacz jak będzie się zachowywać komputer na starcie czy będziesz mógł wejść wtedy do biosu.

(comandos21) #6

NA DYSKU SSD MAM XPKA  próbowałem nie reaguje w ogóle z klawiatury 

(mrFreeze) #7

Dyski i napędy odepnij. Nie są potrzebne jak chcesz wejść do biosu. Nieważnie, że nie wyświetla spróbuj nacisnąć F2. Jak nie pomoże wyciągnij bateryjkę od biosu ma minimum 15 min.

(JoteS) #8

Czasem są problemy z klawiaturą usb, jeśli masz jakąś starą na ps2 to podepnij ją. Ile modułów pamięci masz jeden czy dwa?

(comandos21) #9

odpiąłem i nadal nic bateria była wymieniana, możliwe że zasilacz niekompatybilny lub bios trzeba zaktualizowac?

(JoteS) #10

Na stronie producenta podają do tych procków bios 1.30 lub 1.40. Ty masz 1.10.

(mrFreeze) #11

Nie słyszałem o takim przypadku. Czemu baterię wymieniałeś może ona jest zła?

(comandos21) #12

bo to polecnie wyskoczyło dlatego wymieniłem,  nie mogę wyjąc tej nowej kurde zresetuję cmos dłużej i nadal nic. Co do wersji bios to na 110 mi chodzi dopiero gdy podpiąłem nowy zasilacz to się tak zaczeło dziac, na płycie zauwazyłem zworkę koło 12v 4 pin gniazda jest cos takiego tam napisane: ps2-usb PWR11-2 +5v 2-3 +5vsB

(JoteS) #13

Ta zworka złuży do wybudzania kompa za pomocą kalwiatury na ps2 lub usb. Spięty 1-2 to usb a 2-3 to ps2. O których numerkach mówisz?

(mrFreeze) #14

Czy bateria była identyczna jak wcześniejsza. Poza tym uważam, że coś jest z tą bateryjką nie tak ona zawsze lekko wychodzi spróbuj ją wyciągnic odczytaj oznaczenia jak masz starą to porównaj. Ta zworka jest od napięcia na USB i PS2 z tego co wiem.

(comandos21) #15

(JoteS) #16

Bateria do płyt głównych powinna być litowa 3V CR-2032

(comandos21) #17

teraz po nagraniu filmu wyskoczyły urządzenia podłączone a pod spodem pisze"CMOS SETTINGS WRONG"

(JoteS) #18

Komunikat informuje o złuch ustawieniach biosu a te zmieniające się numerki w rogu to kody błędów. Sprawdz w dokumentacji płyty czy nie masz ich opisów.

(comandos21) #19

to jaka bania masakra zeby 3 baterie nowe wymieniać w ciagu3h

(mrFreeze) #20

Spytam po raz kolejny odpiąłeś dyski twarde i napędy od płyty głównej? Masz starą baterię od biosu spróbuj podmienić. Zasilacz dobrze podpięty nic nie luźne.