Wymiana zasilacza i (może) karty graficznej, 400-500zł

Witam,

Planuję w najbliższym czasie wymienić zasilacz w moim składaku, bo obecny to tykająca bomba zegarowa. Rozmyślałem też nad wymianą grafiki, acz ta kwestia jest raczej mniej paląca.

Ok, oto mój config:

Mimo, że mój Radek żadnym demonem wydajności w grach niestety nie jest, to w nawet w najnowszych produkcjach, jako tako, daje radę, nawet na wysokich ustawieniach, to zaś głównie dzięki temu, że posiadam jeszcze stary monitor CRT i z nawyku nie grywam w rozdzielczości wyższej niż 1024x768. Rozważam też jednak zakup jakiegoś nowocześniejszego monitora, za jakiś czas. Stąd właśnie pomysł zmiany grafiki, acz wiem, że niestety i do nowych gier nie wystarczy mi moja obecna już na długo…

A może lepiej wymienić coś innego, jak sądzicie?

Proponuję:

Zasilacz SeaSonic SS-400ET

XFX Radeon HD5770 OC

Z takimi pieniędzmi to proponowałbym http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1451561 (opinie) + http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1337744 (opinie)

To co podał SzoteK jest ok.

FranTic_69 , a takie pytanie: próbowałeś odblokować 4 rdzeń w procku? To też da przyrost w wydajności :slight_smile:

Hmm, w sumie ciekawa sprawa. Czytałem o tym swego czasu, grzebałem w biosie, nawet go aktualizowałem, ale nie widziałem tam opcji, która pozwalałaby odblokować 4 rdzeń. Nigdzie też nie znalazłem info na temat, że moja płyta gł. taką operację w ogóle umożliwia. Hmm, no chyba, że coś przeoczyłem. A to wiecie może na ten temat coś, czego ja nie wiem? :smiley:

Przepraszam wprowadziłem Cię w błąd :stuck_out_tongue: Odblokowywanie rdzeni obsługuje M4N68T V2 a nie M4N68T i dlatego mi się tak to skojarzyło. Sprawdziłem i okazało się, że jednak nie ma tej możliwości