Wymiana zasilacza - jak?

chcę wymienić zasilacz w moim kompie bo moj feel 300w jest za słaby do mojego kompa.

i teraz nie wiem jak się do tego zabrać.

co mam stąd odpjąć ?

dsc01525z.th.jpg

dsc01528km.th.jpg

z tyłu pewnie będe musiał odkręcić śrubki

dsc01527x.th.jpg

Czy coś jeszcze ???

ale kompletnie nie wiem jak te kable odlaczyc

mógłby ktoś w paincie namazgrać ktróre mam odłączyć?

dzięki!

Wszystkiego kable, które wychodzą z zasilacza i łączą się np. z dyskiem twardym musisz odpiąć (oczywiście przy dysku twardym - takie białe końcówki). Potem rozkręcasz śrubki z tyłu obudowy od zasilacza i wyjmujesz :slight_smile: Z zasilacza z tyłu musisz odkręcić obok te śrubki, które zaznaczyłeś.

musisz odłączyć wszystkie przewody które idą ze starego zasilacza -na płytę główną,na napędy(stacja dyskietek,HDD,CD,DVD,CD,itp) odkręcasz śruby z tyłu obudowy z góry ,wyciągasz zasilacz wkładasz nowy ,skręcasz tymi samymi srubkami i podłączasz kable od zasilacza do płyty głównej 2 szt a resztę do napędów ,wszystko tak samo jak było -musi być OK - pozdrawiam :slight_smile:

Ale nie te co zaznaczyłeś, bo one są od wentylatora, a nie od zasilacza.

Te które zaznaczyłeś trzymają wentylator w zasilaczu - nie odkręcaj ich!! Odkręć te 4, które też są widoczne na tym trzecim zdjęciu.

33dletj.jpg

czyli tych srubek od wentylatora nie ruszać ???

odkrecic tylko te ktore zaznaczyles na pomaranczowo?

a i wlasnie - jak kupie nowy zasilacz to beda takie kable z tymi bialymi koncowkami???

Tak tylko te na pomarańczowo :slight_smile:

Będą " białe końcówki" a to złącze nazywa się MOLEX .

A tak z ciekawości zapytam AddPL , jak chciałeś odkręcić te śrubki od wentylatora jak ta u dołu była w połowie zakryta?

I jak chciałeś wymienić zasilacz, gdy jego kabelki były jeszcze podłączone? Wiadomo, że trzeba wyjąć te kabelki od zasilacza :stuck_out_tongue:

srak.

dzieki za cynk. sam bym na to nie wpadł!


dzięki wszystkim za odpowiedzi,w szczegolnosci podziękowania dla Lasero. pozdro.

AddPL , sugeruję jednak grzeczniej odnosić się do osób które próbują i pomagać.

A teraz lepiej zapytajmy jaki zasilacz chcesz tam zamontować :wink:

forton 350watow

mam problem z wyciagnieciem tych molexow :confused: ani drgną !!

mlmucz.jpg

reszta nic, nie chce ich wyciagac zbyt mocno bo plyte glowną bym pewnie przy moim szczęściu rozwalił :stuck_out_tongue:

z doświadczenia powiedzcie mi czy potrzeba siły, aby je wyciągnąć?? czy po prostu mam coś zwalone…:confused: ?

Odciągasz zatrzask od wtyczki?

Jak mocno siedzą to pobujaj na bok jednocześnie wyciągając powinny wyjść.

jaki zatrzask? ciągnę za tą białą końcówkę. i lipa tylko podzespoły się ruszają przez to, wtyczka ani drgnie

http://zenfist.pl/dwn/zlacza/atx24pin_4.jpg

tu dobrze widać, nachodzi na niego czerwone L. Naciśnij na niego żeby odskoczył i bujaj wtykiem.