Wymiana zasilacza - komputer nie startuje

Witam. Dziś wymieniłem zasilacz ponieważ stary się spalił. Wszystko podłączyłem i okazuje się, że komputer nie startuje. Po włączeniu zasilacza słychać jedynie jakiś dźwięk wywodzący się z zasilacza. 

 

Moje pytanie czemu nie włącza się komputer i czym może być to spowodowane. :slight_smile:

 

Stary zasilacz: I-BOX SL-8400BTX 400W

Nowy Zasilacz: Chieftec iArena GPA 500S8 500W

Procesor: AMD Athlon 

Płyta główna: Gigabyte GA M68M S2P

Wypadałoby wpierw podać sprzęt jaki masz i co to za nowe cudo zakupiłeś.

Cóż, stary zasilacz był z czarnej listy więc gdy się spalił mógł uszkodzić płytę główną i resztę komputera.

 

Co to za dźwięk dokładnie słychać, możesz dokładniej opisać jak on brzmi i skąd dokładnie dobiega?

 

Sprawdź czy wszystko masz poprawnie podłączone do płyty głównej oraz do karty graficznej jeśli masz taką która wymaga dodatkowego zasilania.

Obejrzyj dokładnie płytę główną i sprawdź czy nie widać na niej oznak uszkodzenia - okopcenia, spuchnięte kondensatory itp.

Hmm. Dźwięk dobiega z zasilacza i brzmi trochę jakby coś syczało. 

 

Karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania i wszystko ( wydaje mi się ) jest w porządku podłączone i nie widać oznak uszkodzenia.

Jeśli ten nowy zasilacz jest zupełnie nowy to jest mało prawdopodobne aby to on był tu winny.

Bardziej prawdopodobne że stary zasilacz uśmiercił ci płytę główną.

 

Czy po wciśnięciu przycisku włącznika w obudowie dzieje się cokolwiek, startują wentylatory na procku, grafice lub w zasilaczu albo coś innego się dzieje czy komp jest całkiem martwy?

Nic się nie dzieje. Wszystko stoi.

Należałoby jeszcze sprawdzić na innym zasilaczu ale wszystko wskazuje na to że płyta główna nie żyje.