Wymiana zasilacza - Windows nie startuje

Witam,

Wiem, że to dziwnie zabrzmi ale ostatnio komputer przestał mi się włączać, więc zaniosłem go do serwisu i wymienili zasilacz. Teraz wszystko działa tylko wywala mi bluescreena na ładowaniu systemu. A teraz przejdźmy do szczegółów. Wcześniej miałem zasilacz 500W z PCF Aktywnym. Wymieniono mi go na zasilacz 510W z PCF Pasywnym. Gdy włączam komputer wszystko działa ok do momentu pojawienia się informacji, że windows nie mógł się uruchomić bo miały miejsce zmiany w hardwarze lub softwatrze i wyskakują 2 opcje - Start Windows Repair (o dziwno nic nie pomaga :D) i Start Windows Normally (pojawiają się te kolorowe światełka i w momencie gdy układają się w znak Windowsa wyskakuje sekundowy BSOD i restart). Jakieś pomysły?

Inte Corel i5 (ok.2.88 GHz - nigdy nie umiem zapamiętać :D)

4GB RAM

nVidia GTS250

MB Gigabyte GA-P55M-UD2

Otwórz obudowę i posprawdzaj wszystkie złącza zasilacza (dociśnij je), tzn.

24pin - zasilanie płyty głównej;

4 pin - dodatkowe zasilanie procesora;

sprawdź podłączenie zasilania do karty graficznej (jeśli jest wymagane);

posprawdzaj i dociśnij wszystkie karty rozszerzeń jakie Masz w komputerze;

Próbowałeś uruchomić system w trybie awaryjnym ?

Jeśli nic nie pomogło zalecam uruchom konsole cmd z płytki windows i przeskanowanie systemu za pomocą komendy chkdsk

Miałem to samo, co było przeczyną nie wiem do dziś, wykonałem formatowanie z nadpisaniem, tzn że caly stary windows został spakowany do folderu, wszystkie pliki, dokumenty itd, także nic nie straciłem. Tryb awaryjny nie działał też, to samo, dlatego zrobiłem formata, bo praktycznie nic nie działało, naprawa automatyczna przez konsole nic nie dawała.

Na wind 7 miałem ten problem.

Przyczyn może być wiele do podobnych przypadków, że problem miałęś podobny to nie znaczy że Twoje rozwiązanie pasuje do tego wątku, ale fakt jest taki, że jeśli faktycznie konsola nie pomoże, ani komenda chkdsk, za pomocą której mozemy naprawić strukturę to najlepszym wyjściem było by zainstalować system operacyjny na nowo. Nakładki są dobre dla błędów systemowych. Jeśli błędna jest struktura, to jednak przydałby się format

Użyłem chkdsk C: /r

Wynik zamieszczam poniżej w postaci zdjęcia (na printscreena mnie nie stać :D)

http://imageshack.us/photo/my-images/407/zdjciexz.jpg

Co począć teraz? :smiley:

Uruchamia się system ? Jeśli nie, to pozostało do wyboru albo przeinstalować system, albo zrobić nakładkę. Jeśli na dysku systemowym zazwyczaj c, nie przechowujesz nic ważnego oprócz instalacji programów, i systemowego folderu, to zaleciłbym formatowanie dysku c i zainstalowanie systemu na nowo. Natomiast jeśli na dysku c, posiadasz dokumenty, czy jakieś ważne dane, trzeba podratować system robiąc nakładkę. Nie widzę tutaj innej alternatywy. Bluscreen może być albo od złego działania systemu, złej konfiguracji, bądź, nawet usterki sprzętowej. Jeśli po przeinstalowaniu systemu problem nie ustąpi, to raczej usterka sprzętowa. Ale nie idźmy zbyt daleko w przyszłość.

Właśnie mi się przypomniało, że serwisant mówił, że zrobił aktualizację biosa. System dalej si ę nie uruchamia. Jak zrobić tą nakładkę? To jest jedyna opcja gdyż mam na dysku C: dosyć ważne dokumenty i projekty.

Pozdrawiam,

n27

Normalnie instalujesz bez formatowania partycji systemowej.

Czy przy wymianie zasilacza konieczna jest zmiana BIOSU? Ja osobiście poszedłbym z tym do serwisu i zj…ł tego serwisanta. Po co wtyka nos nie tam gdzie trzeba. Chyba, że było takie Twoje życzenie.

Oddałeś komputer sprawny (z wyłączeniem zasilacza) otrzymałeś komputer uszkodzony więc odzyskanie dostępu do systemu i odzyskanie dokumentów powinien zrobić serwis - bezpłatnie, ekspresowo i z przeprosinami!

Może przywrócenie poprzedniego Biosu załatwi sprawę a na nowym nie działa jak trzeba. Może robili jakieś testy ustawienia czy coś w grali i pojawił się problem i zrobienie domyślnych ustawień w biosie by pomogło. Nic nie rób tylko zanieść do serwisu i powiedz żeby sprawdzili bo jest tak jak pisałeś odkąd przyniosłeś od nich . W końcu jakaś gwarancja z ich strony powinna być na usługę i części wymienione. I zaniesienie do serwisu dobrze było zaraz zrobić a nie zwlekać żeby się nie wykręcali.

Napisz może kod błędu BSOD + ewentualnie nazwę błędu…

Wejdż do biosu i wejdż na sekcję Load Defaul + F10 to powinno przywrócic ustawienia biosu.

Dysk z danymi to proponuję przepiąć na czas awarii do innego komputera i skopiować ważne pliki ze swojego dysku, następnie proponuję zainstalować jeszcze hdtune, i sprawdzić pełnym skanowanie ten dysk. Jeśli dysk jest ok, to proponuję zanieść do serwisu i napluć im w twarz :slight_smile: bo to może świadczyć albo o uszkodzonej płycie głównej, albo źle zainstalowanym BIOS-ie, trzeba sprawdzić pamięci RAM a nawet to mnoże być zasilacz. Także niech się postarają i znajdą usterkę, choć można też założyć że w wyniku uszkodzonego zasilacza mogła uszkodzić się nie jedna część. Jeśli podczas instalacji nakładki wywala Ci BSOD to może być pamięć, płyta, BIOS, jeśli resetuje Ci komputer, to może być zasilacz, ewentualnie przetatowanie. ale to tak czysto teoretycznie, najlepiej było by to namacalnie sprawdzić i wykluczyć

A możesz podać marki i modele obu zasilaczy?

Szczerze mówiąc, mogli Cię zrobić w wała i wymienić również inny podzespół, bo takie informacje nie pojawiają się przy wymianie zasilacza.

Żeby zrobić poprzednie ustawienia biosu to chyba najpierw trzeba zapisać ustawienia na kartce co gdzie na jakich zakładkach ustawione . A potem na nowym biosie posprawdzać i ustawić według ustawień zapisanych na kartce. A poprzez Load Defalt przywracamy domyślne ustawienia na starym czy na nowym biosie. O to nie ma się co kłócić może miał na myśli tak a zapisało mu się inaczej. Najlepiej niech zaniesie do serwisu oni wiedzą jakie eksperymenty robią i może zapomnieli przywrócić ustawienia czy coś innego albo nawet uszkodziło się coś i świadomie czy nie wiedzą a oddali bo jakoś chodzi mysląć że klijent nie zwróci uwagi czy nie zauważy nawet część nie wpełni sprawną w montowali zasilacz w tym przypadku albo jeszcze inną część jak pisze Pan majcovsky , .

Nie udało mi się zrobić nakładki. Teraz komputer i instalator windowsa “nie widzi” dysku. Czy moze to być wina zrobionej w serwisie aktualizacji BIOSa?

Pozdrawiam,

Netcom27

Może to być tego wynikiem. Ale może są źle ustawione kanały SATA i ATA w BIOSIE.

Tyle, że komputer nagle przestał widzieć. Dzień przed robieniem nakładki jeszcze dysk był wykrywany. Gdy jednak próbowałem zrobić nakładke instalator Windows przestał go widzieć i teraz jak się uruchamia komputer to jest informacja, żeby wpiąć BOOT DISK i nie wykrywa dysku.

Instalator tym bardziej jak to XP nie będzie widział dysku jeśli to jest dysk SATA i w biosie jest SATA jako SATA to do starszego systemu jakim jest XP musi mieć zintegrowane stery SATA z instalką przez n-lite. Albo ustawić w biosie żeby SATA widziane było jako IDE.

Kto instaluje teraz takiego starocia jak XP? :o Nie no, żart. Ja akurat mam problem z Win7 Home Premium x64. Czy jest szansa że dysk nagle padł?