Wymiana zasilacza

Chcę wymienić zasilacz bo dołączony do obudowy jest strasznie głośny.

Chodzi mi głównie o cichą pracę i stabilność w przystępnej cenie.

Co polecacie??

AMD Athlon 64 X2 5000+ Brisbane (wentylator) BOX <:> Radeon X1650Pro Gigabyte 256MB DDR3 <:> Asus M2N-SLI Deluxe <:> Kingston 2x1024MB 800MHz, DualDDR, CL5 <:> Seagate Barracuda 7200.10 320GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ <:> Obudowa “Take Me SPECTRA” + ZASILACZ 400W

Amacrox Warrior AX450-PNF za 153zł.

Cichy i dobrze trzymający napięcia. 450W przyda Ci się w przyszłości przy ew. upgrade.

Czy kolega wie co znaczy przystępna cena?

Najlepszym wyborem będzie chyba amacrox ax450-pnf

kto cię tak oszukał ?? skąd masz takie informacje ??

podobnie jak Amacrox, Enermax, Bequiet, Antec.

przesadziłeś i to znacznie.

Poprawka ma 400W.

Amacrox Warrior AX450-PNF – moc prawdziwego wojownika @ PCArena.pl

Na egieldzie jedna osoba zrobiła celowo zwarcie na molex i odpaliła kompa na Amacroxie komp nie ruszył bo zasiłka wykryła zwarcie, podobnie zrobiłem na feelu, efekt spalona płyta.

Ma wszystkie zabezpieczenia, dobrze trzyma napięcia.

jak ma syfa take me, a to samotniki nie są jak się palą to zwykle odchodzą z kilkoma podzespołami, wymieniał bym go jak najszybciej.

dokładnie to jest moc znamionowa, 450W mocy szczytowej przy obciążeniu.

hmm a Ty miałeś w ogóle stycznośc z chociaż jednym zasilaczem z tych, które wymienił np. Tobi? Sam mam amacroxa ax450-pnf i jest niesłyszalny… Kumpel ma chiefteca 450W (kupionego za niecałe 200zł) i także jak w przypadku jest niesłyszalny… Kuzynowi niedawno wymieniałem zasiłke także na tego amacroxa i także jest niesłyszalny więc?

Nie gadaj głupot że na zasilacz trzeba wydac minimum 350zł…

To czy zasilacz będzie słyszalny czy nie zależy głównie od tego jak bardzo się go obciąży, jeśli obciążysz zasilacz na 90-100% to będzie głośny i nie ma dwóch zdań. Ten corsair mocno się grzeje, wentylator specjalnie bardzo wolno chodzi i dlatego jest on zawsze cichy, ale o ile wiem przepisy unii europeskiej nie pozwalająna tyle amperów na jednej linni 12v (bez jaj, dlatego w innych zasilaczach jest kilka linni), max to chyba 25A (tak jak to jwst na najmocniejszej linni w chieftecach). Zestaw pana ndzwiedz’ia bierze może 300 wattów w stresie tak więc z 400’setką amacroxa powinien być cichy.

No to poczytaj prawo europejskie, corsair nie powinien mieć certyfikatu ce a więc i nie powiniene być dopuszczony do handlu na terenie UE. Fakt że nie są zupełnie niezależne jest oczywisty, do tego używa się zasilaczy redundantych w serwerach. A 350w to zapewne też masz w stresie więc zasilacz nie jest mocno obciążony.

Ktosio a co? Amacrox Warrior AX500 o mocy 460W, za 259 zł jest zły? Musi kosztować 350 zł? śmiech na sali

nie tylko bo Chieftec, Delta, Fortron, Huntkay.

a ja ci polecam coś pod 500w np. Delte albo Fortrona:

http://allegro.pl/item244284129_nowosc_ … tanio.html

Jak na twój sprzęt to napewno wystarczy…

Btw. ile masz kasy na to?

Złączono Posta : 14.09.2007 (Pią) 14:25

albo Huntkay’a :slight_smile:

Pisze się Huntkey http://www.huntkey.pl/, za pierwszym razem nie poprawiłem ale to był drugi błąd pod rząd :stuck_out_tongue:

heh ale ja pisałem bo gdzieś dzisiaj mi sie o oczy obiła ta nazwa i troche poczytałem i zobaczyłem znajoma nazwę więc również poleciłem :smiley:

swoją drogą, ciekawa recenzja zasilaczy powyżej 500wattów, a bezpośrednio pod linkiem strona z ostrzeżeniem przed tanimi :smiley:

http://www.hardcoreware.net/reviews/review-257-1.htm