Wymiana zasilania o ile jest potrzebna

Dzisiaj będę zamawiał do mojego pc

Procek Phenom x4 955 BE

Mobo gibabyte na am2+

posiadam 1 naped dvd 1 dysk 250gb 2gb ram i karte radeon 4770 moje pytanie brzmi czy chieftec 450w uciągnie ten sprzęt bez oc? myślę ze na jakiś czas dam rade pograć w 1280x1024 bez podkręcania. a zasilacz mogę zmienić jeśli jest to naprawdę konieczne co polecacie do jakieś mocnego gpu które za ok 6-10 miechów będę chciał wsadzić

Zależy chieftec z jakiej serii,jak GPS to wystarczy,ale nie polecam,bo awaryjny zasilacz,a na twój zestaw spokojnie starczy zasilacz 400 W.

W sieci dostępne są kalkulatory pozwalające obliczyć zapotrzebowanie na prąd.

GPS-450AA-101A ATX mam go od ok 3 lat i działa bardzo dobrze wg mnie.

Powinien dać sobie radę. W razie restartów będziesz wiedział czego to jest wina :wink: Do mocnego GPU jednak będziesz musiał zmienić. Z zasilaczy bierz Corsair (szczególnie seria HXEU), Tagan, Antec, Chieftec (najlepiej chyba CFT, APS, niedługo nowa seria Nitro), Amacrox, Seasonic i jeszcze inne, o których zapomniałem :stuck_out_tongue: Najlepiej bierz coś, co ma więcej mocy niż 500W, jeśli chcesz dołożyć wydajną grafikę za pół roku. Chociaż nie wiadomo czy nie będzie wtedy na rynku kart w 28nm. Lepiej dmuchać na zimne :slight_smile: