Wymiana zepsutego portu USB w laptopie (Wrocław)

Cześć,

 

w laptopie Samsung R540 wyłamał się jeden z portów USB. Chciałbym zlecić gdzieś naprawę, ponieważ generalnie laptop jest sprawny i na pewno chciałbym, żeby był jeszcze jakiś czas z niego pożytek. Z tego co się zorientowałem w cennikach serwisów we Wrocławiu taka wymiana to koszt nawet 150zł co wydaje mi się kwotą kosmiczną. Rozumiem, że praca potrzebna na naprawę jest niemalże zawsze taka sama, nie ważne czy to tani laptop jak ten o który chodzi czy nowoczesny ultrabook. Wolałbym jednak naprawić to za mniejsze pieniądze w miarę możliwości. Czy możecie polecić mi jakiś tańszy serwis we Wrocławiu? A może ktoś posiadający doświadczenie podejmie się tego zadania?

 

Pozdrawiam.

Cześć! Jestem z Wrocławia i polecam Ci serwis przy ulicy Krasińskiego. Panowie serwisanci załatwiają takie sprawy za dobrą cenę (przynajmniej w moim laptopie Fujitsu Siemens wymiana portu USB kosztowała mniej niz 150 zł).

No rozebranie laptopa, materiał, jak port/ USB jest łączony taśmą z płytą to cena może być niższa, ale jak jest lutowany do płyty, to może być za wszystko około 150 zł - zależy od wykonawcy?

Nie lepiej kupić jakiś aktywny hub usb?