Wymiana zepsutego RAM'u

Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich serdecznie. :slight_smile:

Ostatnio padł mi RAM (excelram 2x2gb), sprzęt miał już swoje lata (4), więc mu wybaczam. :smiley:

Chciałbym kupić nową pamięć i jak na obecne czasy przystało najlepiej żeby było to 8gb.

Zacznę od specyfikacji mojego sprzętu:

 

OS: Windows 7 SP1

MB: Asus P8H61MLE/ USB 3.0

CPU: Intel Core i7 2600 + Thermalright HR02 Macho

PSU: XFX pro 650w

GPU: MSI GeForce GTX 660 2gb TwinFrozr III

RAM: Excelram 2gb (padła jedna kość, druga jest sprawna)

SSD: Samsung SSD 830 128gb

HDD: nie posiadam, ponieważ jakiś czas temu również się zepsuł a nie odczuwam na razie potrzeby kupna.

 

To tyle ze specyfikacji. Jeśli to pomoże to dodam, że płyta ma dwa sloty pamięci DDR3, częstotliwość to 1333Mhz.  Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego RAM’u, płyta ma już swoje lata, ale daje radę. Na większy upgrade na razie mnie nie stać, ponieważ na pamięć planuję wydać nie więcej niż 250-260 zł. Uważam, że sprzęt nie jest najgorszy i na razie nie ma takiej potrzeby, lubię pograć w “dobre” produkcje, ale brak RAM’u przy spełnionych innych wymaganiach trochę dołuje. Zwłaszcza kiedy na dniach mamy premierę GTA V. :smiley:

 

Znalazłem taką oto ofertę, solidna firma, chyba nikt na Goodram nie narzeka. Czy ten mały zestaw pamięci podejdzie bez problemów do mojej specyfikacji?

http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-8192mb-pc1333-dual-2-x-4096-cl9-gr1333d364l9-8gdc-312401/

 

Pozdrawiam, i proszę o pomoc :slight_smile: Miłego wieczoru.

Tak spoko będzie działać

Dziękuję za pomoc :wink:

Przegrzebałem całą instrukcję z płyty głównej, ale nie znalazłem na liście tego modelu, ciężko się dziwić jak pewnie ta pamieć weszła na rynek po moim Asusie. :smiley:

Tym się nie sugeruj tam zawsze jest kilka modułów. Oczywiście jakby nie pasował (“jedna taka szansa na 100”) masz 10 dni na zwrot bez podawania przyczyny.

W takim razie mam nadzieje, że będzie pasował. Składam zamówienie i dziękuję za pomoc. :slight_smile: Jak dostanę i będzie działać, to dam znać. :smiley:

Witam,

RAM sprawny i zmieniony, testowany memtestem. Pojawił się jednak inny problem. BIOS, widzi normalnie 8gb. Po kliknieciu w “mój komputer”>“preferencje” również jest 8gb z dopiskiem (2gb dostępne). Wszedłem w menedżer urządzeń i mam ładną rozpiskę ile RAMU gdzie jest wykorzystywane. Tak to wygląda: 

> Pamięć zainstalowana 8gb

> W użyciu 1gb

> Dostępne (w sumie) 2 gb

> Pamięć zarezerwowana 6 gb

 

Co zrobić z takim fantem? Przekopałem już cały BIOS i nigdzie nie ma żadnej opcji, która byłaby z tym powiązana. :frowning:

Pomocy…

 

EDIT: Problem rozwiązany, okazało się, że po sprawdzeniu zaawansowanych opcji rozruchowych maksymalna wartość pamięci była ustawiona na 2gb. :smiley: