Wymianka karty graficznej

Witam

Mam teraz

WinFast GF 6200A 128/64

Moge bezgotowkowo mieć

MSI GF 5700 256/128

Nie jestem zapalonym graczem ale od czasu do czasu sobie odpale FIFE czy PESa tak wiec niech nikt nie pisze o zakupie czegos innego,wiec pytanie brzmi: Czy pogram płynniej w “moje” gierki na tym 5700? z tego co czytam to FX ustepuje WinFastowi tylko pod wzgledem Shader model…Winfast ma 3.0 a FX 2.0

Aha i mam pytanie Smile bo wlasnie teraz pisze z kompa w ktorym siedzi ten FX…dlaczego pisze w everescie ze jest to pelne FX 5700 a ma tylko 300MHZ (zamiast 425)taktowanie procka i 250 taktowanie pamieci zamiast 275…

\

5700 będzie wydajniejszy od tego 6200 64bit.

no a jak tam moj problem z taktowaniami ?

Moze to wina sterow ? ja zainstalowalem pierwsze lepsze :slight_smile: forceware 93.77… moze zainstalowac starsze? w tym 6200 mam 77.74 i dzialja wysmienicie

Jeżeli chodzi o taktowanie układu graficznego, to właśnie pracuje on z częstotliwością 300MHz w tej karcie graficznej. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 425 MHz.

Co do taktowania pamięci, to rzeczywiście powinna mieć 275MHz. Sprawdź, co jest napisane w nawiasie obok podanej częstotliwości, np. (oryginalny:…).

sprawdze…a ma pytanie…czy jak gram na 6200 i w FIFIE 08 mam ladnie na powtorkach efekt rozmycia to czemu na tym FX tego nie ma…wina shaderow?

Może być to wina zainstalowania nieodpowiednich sterowników do karty graficznej.

Dla GeForce FX 5700 najlepsze sterowniki, to ForceWare 56.72.

zainstalowalem i te co podalesd i potem 77.74…i nie ma tych efekcikow:) chyba jednak zostane przy 6200 a 5700 dam do starego kompa gdzie mam tylko zintegrowane SiS…tak bedzie najlepeij co nie?

A przed instalacją ForceWare 56.72, odinstalowałeś wcześniej poprzednie sterowniki do karty graficznej (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DRIVERS /usuń/) ? Jest to konieczne ! W przypadku karty graficznej NIGDY nie powinno instalować się sterowników na sterowniki.

Po instalacji nowych sterowników do karty graficznej należy zainstalować najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Efekt rozmycia w FIFIE 08 występuje wtedy, gdy karta sprzętowo obsługuje DirectX 9.0. Geforce FX 5700 obsługuje DirectX 9.0c, więc nie powinno być problemów. Jeżeli zrobisz tak, jak napisałem w tym poście, to na pewno będzie ok.

Tak ODINSTALOWALEM,nawet wyczyscilem driver cleanerem

W NFS Carbon tez nie bylo zadnych rozmyc…wiec chyba nie pogram z efektami

EDIT

ale ze mnie oferma jest :slight_smile: zapomnialem o bibliotekach :)…z gory po prosze o ostrzezenie za brak mozgu :slight_smile:

Problem rozwiązany ?

Jeżeli nie, to sprawdź w Ustawieniach FIFY 08, czy Poziom Detali ustawiony jest na WYSOKI. Jeżeli nie, to zmień na taki.

nie rozwiazany…