Wymiar chłodzenia - jak sprawdzić?

jak sprawdzić wymiar chłodzenia procesora ? bo wiem, że są wymiary np. 120, 140 mm itd.

Najprościej zmierzyć linijką. :slight_smile: Swoją drogą, nie spotkałem się z aż tak potężnymi wentylatorami do CPU - zwykle to 70 albo 80 mm.

120’ to wymiar ramki, jak i srednica wentylatora - odpowiednio bedzie 92’ czy 140’ 8)

co innego, gdy chodzi o wysokosc lub szerokosc radiatora i kwestie jego upakowania do obudowy/na plyte…

@up - dzis najpopularniejszym rozmiarem jest wlasnie 120’ - zarowno do obudowy jak i na radiator procesora, w przypadku kart graficznych dominuje 92’ lub 80’ , choc sa odstepstwa, np. AS1 i 2x 120’ :roll:

Radiator procesora o długości boku 120 mm? No, no, rozpychają się coraz bardziej. :wink: Co w sumie dziwi, jeśli procesory są robione w coraz mniejszych procesach technologicznych, a więc pobierają mniej energii i tym samym mniej się grzeją, a więc skąd to większe chłodzenie?

Mam na biurku (jako tzw. przycisk do papieru ;)) radiator od starego procesora - pobierał on ciepło od Intel Celerona 400 MHz. Radiator ten ma boki o wymiarach zaledwie 45x45 mm. :slight_smile:

a linijką zmierzyć długość, szerokość czy na skos ? :-o

Zmierz długość boków :slight_smile:

zmierzyłem boki i wyszło 80mm :-o jest to stary komp, więc jest to dość możliwe prawda ? :slight_smile:

zalezy o jakim radiatorze mowa, np. yasha300ho1w.JPG