Wymienianie się grami wideo

Chciałem poruszyć temat, który związany jest z wymianą gier. Coraz częściej się o tym mówi, a mam wrażenie, że w mojej miejscowości jest mało osób, które naprawdę chcą się wymieniać. Co Wy sądzicie na ten temat? Jest jeszcze możliwość wymieniania się przez internet, jest całkiem sporo takich stron. Problem jak dla mnie jest taki, że tam się wymienia pomiędzy userami :confused: Nie raz już przejechałem się na ludziach z internetu więc wolę nie wysyłać gier do kogoś niezaufanego.

Znalazłem jedną stronę, gdzie wymiana wygląda trochę inaczej. Zamiast wymieniać się pomiędzy użytkownikami to wymieniamy się ze sklepem jakby. W ten sposób nie mamy tego ryzyka, że ktoś nas oszuka. No i grę w taki sposób można wymienić, ale też sprzedać. Także pomysł fajny. Tutaj jest kolejny problem, bo nie znalazłem zbyt wielu komentarzy na temat sklepu Arena gry więc jeżeli ktoś korzystał niech da znać.

Jeżeli znacie inne rozwiązania lub możliwości na wymianę gry to piszcie. Chętnie przetestuje każdą możliwość, a później kto wie - może jakiś poradnik uda mi się stworzyć :slight_smile:

W czasach wszechobecnego przypisywania gier do kont, wymiana jest mało opłacalna. Tzn prawa autorskie platform zabraniają sprzedaż takich kont, wymiana na szczęście wchodzi w grę tak jak dóbr w postaci prezentów.

Na tej stronie są tylko gry używane na konsole, które nie są zaprzeczeniem żadnej licencji więc można spokojnie kupować / wymieniać się. U nas jest taki sklep Gekon (http://sklepgekon.pl) gdzie też można bez przeszkód sprzedawać lub wymieniać gry na inne.