Wymieniony wentylator a nadal wysoka temp

Niedawno wymieniłem wiatrak z radiatorem na moim Semptronie 2800+ 2.0GHz na ten zamieszczony tutej link.

Czy powinienem otrzymywać taką temperaturę (jak poniżej)? Czy może nałożyłem zbyt dużą warstwę pasty termoprzewodzącej (oryginalnej) może lepiej posmarować go jakąś lepszą?

30.07.2006 o 10.30 wykonałem teścik, komp chodził od 2,5godz a ja łaziłem po stronkach i się nagrzał do 55 stopni.

Przed wymianą miałem na nim takie parametry w Everest Ultimata Edition 3.00.630:

Pole Wartość 

Właściwości czujnika    

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h) 

Nazwa płyty głównej Gigabyte 7VT880 Series 


Temperatury    

Procesor 54 °C (129 °F) 

Seagate ST360021A 42 °C (108 °F) 

Seagate ST3802110A 39 °C (102 °F) 


Wentylatory    

Procesor 3444 RPM 


Wartości napięć    

Napięcie rdzenia procesora 1.58 V 

+3.3 V 3.20 V 

+12 V 11.78 V 

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.73 V 

DIMM 2.66 V

A teraz mam:

Pole	Wartość

Właściwości czujnika	

Typ czujnika	ITE IT8705F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej	Gigabyte 7VT880 Series


Temperatury	

Procesor	44 °C (111 °F)

Seagate ST360021A	41 °C (106 °F)

Seagate ST3802110A	40 °C (104 °F)


Wentylatory	

Procesor	3013 RPM


Wartości napięć	

Napięcie rdzenia procesora	1.60 V

+3.3 V	3.26 V

+12 V	11.78 V

+5 V podczas wstrzymania pracy	4.73 V

DIMM	2.66 V

PC przed wymianą wentylatorka wyglądał tak:

f2e0138156f1bac4m.jpgc0d9efdafb28f312m.jpg

No to masz 10C stopni mniej to przecieżjak na tego proca jest w porządku :slight_smile:

Ewentualnie mogłeś dać lepszą paste np Arctic Ceramique lub ASilver 5 :smiley:

Witam

Sądząc po modelu płyty (7VT880) jest to sempron na socket A , więc temp. przedtem ( 55*C ) miałeś dość wysoką , natomiast teraz ( 44* ) jest ona na całkiem przyzwoitym poziomie .

Jeżeli chcesz , aby podzespoły w twoim komputerze miały niższą temperaturę to musisz zapewnić dodatkowy obieg powietrza w obudowie . Wystarczy założyć minimum dwa wentylatory ( jeden z przodu wtłaczający powietrze do wnętrza obudowy , oraz drugi na tylnej ściance , który będzie powietrze wyciągał ) .

Z tyłu twojej obudowy jest miejsce na wentylator 8x8cm , natomiast z przodu masz miejsce na montaż wentylatora , na dolnej części obudowy przy dyskach twardych ( niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie ponieważ będzie on zasysał powietrze jedynie przez szczelinę w dolnej części frontowego panelu obudowy i przydałoby się zrobić dodatkowy otwór wentylacyjny ).

Możesz w miejscu tych dwóch wolnych zaślepek od napędów 5,25" zrobić okienko z wentylatorem .

jak takie rozwiązanie wygląda możesz sobie zobaczyć np. w mojej galerii na Techpowerup :

http://www.techpowerup.com/gallery/179

Jest tam na fotkach , okienko na trzy zaślepki 5,25" oraz w paczce fotek , do której link jest na samym dole galerii są dokładniejsze fotki okienka zajmującego dwie zaślepki 5,25" ( musiałem zmniejszyć ponieważ doszedł mi panel Chiefteca ).

Jeżeli więc zastosujesz dodatkową wentylację obudowy to temperatura powinna spaść o ok 5*C .

Jeżeli potrzebujesz informacji jak zrobić takie okienko w miejscu napędów 5,25" to chętnie służę pomocą .

Pozdrawiam

Fatalne te zdjęcia naprawdę, aż szkoda było w nocy te foty robić :smiley:

Niestety to wyjście nie wchodzi w rachubę, zbyt często podpinam sobie różne dyski pod te wolne miejsca (niestety muszę odpinać cdrom i nagrywarkę) zresztą to zbyt szpanerskie a mnie interesuje wyłącznie wyposażenie :wink: A tak wracając do samej temperatury procesora, czy jest ona odpowiednia bo liczyłem gdzieś na otrzymanie ok. 35 stopni Celsjusza.

A czym najlepiej usunąć pastę z procesora, ale nie samego jądra lecz jego boków?

Alkoholem izopropylowym, spirytusem, lub takimi plastrami ostatnio sie nimi bawiłem bo niemiałem nic innego pod ręką (spirytusu brakło w domu :twisted: ) LEKO :slight_smile:

Szpanerskie ?? No cóż skoro tak uważasz .

Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów dostarczenia powietrza w okolice procesora .

Temperaturę w okolicach 35*C będzie raczej ciężko uzyskać .

Aby osiągnąć taki wynik musiałbyś zmienić pastę termoprzewodzącą , na Arctic Silver 5" i zrobić porządny przewiew w obudowie .

Pastę termoprzewodzącą , możesz również bezproblemowo usunąć “Zmywaczem do paznokci Z ACETONEM” .

Pozdrawiam

heh a czego sie spodziewales ? ze bedziesz mial 30*C ? zapodaj sobie wodne chlodzonko to rowniza rzuci Ci sie na oczy :slight_smile: to raz, dwa to mamy lato :smiley: trzey, zapodaj markowa paste, jakies dodatkowe kombinacje z chlodzeniem :slight_smile: Ja mialem box’a i komp grzeje mi sie do 47*C na nim, teraz mam tego pentka co Ty ino Cu, i mam 49*C, ale chlodzenie blyskawicznie schladza kompa pod obciazeniem :slight_smile: wiec temp. w idlle jest malo istotna :wink: