Wymina komputera na lepszy oraz nie uruchamianie się komputera za pierwszym razem

Witam, nie wiem czy dobry działa ale lepszego nie znalazłem.

Mam do was 2 pytania.

  1. Czy warto zmienić mój obecny komputer o parametrach:
  • Płyta główna: Asus P5VD2-MX

  • Zasilacz Logic podajże 500W

  • Karta Graficzna Gigabyte Silent-Pipe II 256 Mb

  • Procesor Intel Pentium D 2,8 Ghz dwurdzeniowy

  • Dysk twardy Samsung 200 GB ( ale to nie ma znaczenia bo tyle mi wystarcza)

  • 2,5 GB RAM ddr2

 na coś takiego http://pclab.pl/art52777-4.html pierwsza lub druga wersja.

 

  1. Mój komputer żeby się włączyć musi piknąć. Gdy go włączam to zapala się taka dioda na dole komputera i później gaśnie i komputer się włącza.

A czasem jest tak że komputer nie chce piknąć i ta dioda wtedy się pali cały czas i podzespoły komputera działają a na monitorze nic się nie wyświetla.

Czym jest to spowodowane ? Bo to trochę denerwujące gdy muszę komputer uruchamiać czasem pół godziny.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Odpowiedź na ad2: - Zasilacz Logic podajże 500W

Jestem na 99% pewien, że to jego wina, czarna lista…

Zasilacz jest do wymiany. Co do tego że uruchamiania się nie za pierwszym razem to stawiam na uszkodzone kondensatory. Sprawdź na płycie czy nie ma żadnych wybrzuszonych.

No dobra, a co z moim pierwszym pytaniem opłaca się czy nie jakies inne propozycje ?

Jakie zastosowanie, jeżeli nie grasz to I opcja jest OK, jak chcesz czasem zagrać, musisz dorzucić około 300zł na HD 7770 (grafika), wtedy możesz coś pograć, nawet nowe gry  ale na niskich detalach. :slight_smile:

A czy pierwsza opcja będzie lepsza od mojego komputera? I czy ta druga opcja na prawdę jest słaba w przeglądaniu internetu i w ogóle ?

Do internetu itp starczą oba, jednak, Intel jest wydajniejszy, trochę…

Przyjrzałem się obu zestawom, daruj Sobie, oba mają marne zasilacze, proponuję podać budżet i wymagania co do kompa tu: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/220598-wyb%C3%B3r-komputera-zestawy-komputerowe/page-479

Złożą Ci jakiś zestaw, w miarę przyzwoity (na ile budżet pozwala), jeżeli masz podobną obudowę do tych z podanych to ją zostaw, oszczędzisz jakieś drobne na coś innego. Ogólnie polecałbym budżet w Twoim wypadku 1000zł, można wtedy pomyśleć :slight_smile:

No nie jakoś dużego budżetu nie mam, to może polecicie mi co wymienić w moim komputerze żeby działał jakoś przyzwoicie ponieważ potrafi przymulić stronę internetową lub youtube nawet blue screena wywalić w necie potrafi.

Hmmm ? Możecie coś polecić ?