Wymina komputera na lepszy oraz nie uruchamianie się komputera za pierwszym razem

(Michael0808) #1

Witam, nie wiem czy dobry działa ale lepszego nie znalazłem.

Mam do was 2 pytania.

1. Czy warto zmienić mój obecny komputer o parametrach:

2. Płyta główna: Asus P5VD2-MX

3. Zasilacz Logic podajże 500W

4. Karta Graficzna Gigabyte Silent-Pipe II 256 Mb

5. Procesor Intel Pentium D 2,8 Ghz dwurdzeniowy

6. Dysk twardy Samsung 200 GB ( ale to nie ma znaczenia bo tyle mi wystarcza)

7. 2,5 GB RAM ddr2

na coś takiego http://pclab.pl/art52777-4.html pierwsza lub druga wersja.

1. Mój komputer żeby się włączyć musi piknąć. Gdy go włączam to zapala się taka dioda na dole komputera i później gaśnie i komputer się włącza.

A czasem jest tak że komputer nie chce piknąć i ta dioda wtedy się pali cały czas i podzespoły komputera działają a na monitorze nic się nie wyświetla.

Czym jest to spowodowane ? Bo to trochę denerwujące gdy muszę komputer uruchamiać czasem pół godziny.

Z góry dzięki za pomoc.

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(Semtex) #3

Odpowiedź na ad2: - Zasilacz Logic podajże 500W

Jestem na 99% pewien, że to jego wina, czarna lista…

(Grosjean) #4

Zasilacz jest do wymiany. Co do tego że uruchamiania się nie za pierwszym razem to stawiam na uszkodzone kondensatory. Sprawdź na płycie czy nie ma żadnych wybrzuszonych.

(Michael0808) #5

No dobra, a co z moim pierwszym pytaniem opłaca się czy nie jakies inne propozycje ?

(Semtex) #6

Jakie zastosowanie, jeżeli nie grasz to I opcja jest OK, jak chcesz czasem zagrać, musisz dorzucić około 300zł na HD 7770 (grafika), wtedy możesz coś pograć, nawet nowe gry  ale na niskich detalach. :slight_smile:

(Michael0808) #7

A czy pierwsza opcja będzie lepsza od mojego komputera? I czy ta druga opcja na prawdę jest słaba w przeglądaniu internetu i w ogóle ?

(Semtex) #8

Do internetu itp starczą oba, jednak, Intel jest wydajniejszy, trochę…

Przyjrzałem się obu zestawom, daruj Sobie, oba mają marne zasilacze, proponuję podać budżet i wymagania co do kompa tu: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/220598-wyb%C3%B3r-komputera-zestawy-komputerowe/page-479

Złożą Ci jakiś zestaw, w miarę przyzwoity (na ile budżet pozwala), jeżeli masz podobną obudowę do tych z podanych to ją zostaw, oszczędzisz jakieś drobne na coś innego. Ogólnie polecałbym budżet w Twoim wypadku 1000zł, można wtedy pomyśleć :slight_smile:

(Michael0808) #9

No nie jakoś dużego budżetu nie mam, to może polecicie mi co wymienić w moim komputerze żeby działał jakoś przyzwoicie ponieważ potrafi przymulić stronę internetową lub youtube nawet blue screena wywalić w necie potrafi.

Hmmm ? Możecie coś polecić ?