Wymogi do visty a mój laptop


(Zulka2) #1

Witam! Na laptopie acer -procesor 1,6 ,pamięć ram 512 mb,czy będzie chodziła vista?Mam xp,ale chciałabym przeinstalować na vistę,czy jest szansa na w miarę sprawną pracę kompa przy takich parametrach i vistą?


(Veers) #2

Nie wiem co oznacza “w miarę sprawna praca kompa”, ale tak na “czuja” masz co najmniej o 512 MB RAM za mało.


(JARObb) #3

a po co Ci ta VISTA?


(foreste) #4

Za mało masz ram 512 to na xp wystarcza , a na win vista/7 min 2 gb zalecał bym do nowych potworów Ms :slight_smile:


(Pablo79) #5

Daj sobie spokój, zbyt mało pamięci RAM jak na Windows Vistę.


(JARObb) #6

a no co Ty ;p

ja mam 1GB i śmiga ładnie :slight_smile:


(Cobra000) #7

Jeżeli chodzi o migrację z xp na vistę to nie powinno się jej polecać NIKOMU choćby miał komputer z wzorową konfiguracją, motywuję moje słowa tym, że Vista działa jak chce, jest niedopracowana, a bajery jakie posiada nie rekompensują wad. 512 MB ram dyskwalifikuje Twój komputer całkowicie, XP jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli już to przesiadka na Windows 7 jednak 512 MB ramu to trochę mało. Co prawda testowałem go na komputerze z ilością ramu poniżej 400 MB, jednak nie chodził już tak komfortowo. 1 GB to dolna granica (i tu W7 działa już ok)


(Zulka2) #8

Pytałam o vistę ,gdyż mam ją na innym laptopie i dzieci PC i jak dla mnie jest lepsza od tego przestarzałego XP ale nie mam pewności czy będzie działać na innym, bo jest w nim 512 ram i nie wiem czy ryzykować i zrobić formata i instalować vistę.

Pozdrawiam.


(Longhorn2009) #9

Jak chcesz to instaluj sobie te Viste. Jak ci nie będzie dobrze działać to wgrasz z powrotem XP. Viste zawsze można troche zoptymalizować do szybszego działania, wyłączyć niepotrzebne usługi, bajery wizualne, sidebary itp. ale przy procu 1,6 i 512MB RAM nie licz na komfortową prace tak jak na XP. Aha i jak będziesz instalował to przygotuj sobie sterowniki dedykowane do Visty, bo te od XP nie zadziałają.

Kiedyś zainstalowałem sobie Win 7 Starter na laptopie z Celeronem 1,4 i 512MB RAM to przy uruchamianiu czegokolwiek aż się wskaźnik myszki zacinał…


(xomo_pl) #10

procesor wystarczy do normalnej pracy z Vistą. Ramu fakt troszkę mało ale do noemalnej pracy biurowej raczej starczy (tylkonie wgrywaj GG, wgraj mirande bo gg używa dużo pamięci i procesora…)

Jeżeli masz pendrive to możesz go użyć do przyspieszenia visty-wpinasz pendrive, w oknie autoodtwarzanie wybierz przyspiesz mój komputer.

Jeżeli jest techniczna możliwość to dokup jeszcze 512mb RAM lub wywal tą co masz i kup 1gb (zależy ile masz wejść na RAM na płycie głównej i tego jaką max pamięć obsługuje)


(sla17) #11

Kurna…

ODWALCIE SIĘ OD VISTY!

Jaka nie dopracowana? Żyję z nią dwa lata, jakoś nie narzekam. Na 1GB ramu na laptopie wszystko chodzi sprawnie. Nie wiem jak wam może chodzić na tych wypaśnych sprzęcikach do kitu, co wy, cały czas macie otwarte 40 ramożernych programów czy co?

Miałem Vistę na stacjonarnym PC (512MB ram, 1,8Ghz) dla testów, dobrze się spisywała. Nie korzystam z niej na PC, gdyż wolę XP :wink: Z nim już nie jedną rzecz przechodziłem :wink: A, no i z neostradą miałem problem, ale wyszedł SP1, SP2, jakieś aktualizacje, więc powinno być dobrze :wink: Oczywiście nie miałem wtedy włączonego Aero Glassa (karta za słaba :wink: )

Aż dziwne, że nikt nie wcisnął kitu, że 7 chodzi zbliżenie do XP. Dziwne, jeszcze niedawno gdy się pytałem wszyscy wciskali, że będzie chodził tak komfortowo jak XP. Wynik? ■■■■, już lepiej Vista u mnie chodziła.

Nie dopracowane to… (nie, daruję to sobie)

Nie chcę tutaj odradzać ani doradzać, chcę tylko uprzedzić, że to, co mówią o Viście to dla mnie jest żart, pomówienie.