Wymuszanie naprawy systemu

Witam.

Problem wygląda następująco - Dostałem do naprawy kompa z Windowsem XP w którym po odpaleniu pokazywał się ekran wyboru startu systemu (normalny, awaryjny, wiersz poleceń itd.) ale żadna z opcji nie pozwalała na start systemu, który przy próbie uruchomienia przestawał odpowiadać. Próbowałem też przywrócić ostatnią dobrą konfiguracje ale nie przyniosło to żadnych efektów.

Postanowiłem naprawić system korzystając z płyty. Wszystko przebiegało dobrze, wkładam płytę, instalator wykrywa wcześniejszą instalację i proponuje naprawę. Do tego momentu wszystko przebiegało dobrze. Później zaczęły się kłopoty. Po rozpoczęciu naprawy system zaczął sypać błędami odczytu z płyty i instalacji nie udało się dokończyć mimo kilkakrotnego wypalania krążka z systemem. Winowajcą okazał się stary napęd cd który zwyczajnie zaczyna dogorywać i ma problemy z odczytem.

Po wymianie napędu przystąpiłem do ponownej naprawy systemu i :o niestety nie wykrywa starej instalacji ani nie mogę odpalić systemu. I tu zaczynają się moje pytania:

  1. Czy jest jakiś sposób aby wymusić naprawę systemu?

  2. Czy macie jeszcze jakiś sposób na ożywienie systemu?

Nie wiem jakie programy i dane zostawił właściciel więc wolałbym nie formatować dysku ani nie instalować systemu na nowej partycji.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Skoro bierzesz się za naprawę to chyba wiesz co robisz.

Z tego co piszesz to chcesz żeby system naprawił się sam, a system zazwyczaj nie wie co mu dolega.

Skoro system się nie ładuje zacząłbym od naprawy sektora rozruchowego MBR.

W takiej sytuacji zostaje tylko format, ponieważ nie da się wznowić przerwanej naprawy systemu na etapie kopiowania plików. Dostać do systemu, też się już nie dostaniesz.

Dzięki za zainteresowanie i porady. Problem został już rozwiązany. :smiley: