Wymuszenie automatycznego dodawania kafelków


(deichman) #1

Witam wszystkich użytkowników. Mam pewne nurtujące mnie kwestie odnośnie Windows 8.1 Update 1. Po pierwsze kafelki nowo zainstalowanych programów nie dodają się same jak w Windows 8, da się to jakoś zmienić? Słyszałem że można to zrobić w edytorze zasad grup lokalnych (gpedit.msc). Tylko że zmiana ustawienia "Przypnij aplikacje podczas instalacji" nie przynosi żadnych skutków. Nie wygodnie mi dodawać ręcznie programy w menu start i przyzwyczaiłem się (Bo korzystam z 8 od Developer Preview) że te programy dodają się same.

 

Mam też drugą kwestie a mianowicie kolor nie których kafelków. Obecnie kolor dobiera się sam do określonej aplikacji (Mówię tu o aplikacjach przeznaczonych na pulpit Windows). Czasami wygląda to okropnie szczególnie w przypadku Origina (zdjęcie nieco niżej). Czy da się ustawić samodzielnie (np. za pomocą regedit) kolor wybranego kafla lub domyślny dla wszystkich aplikacji (Tak jak to było w Windows 8).

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi :wink:

 

post-199517-0-63552400-1393023492_thumb.


(mktos) #2

Za pomocą OblyTile możesz stworzyć własne kafelki, z własnymi tłami (kolorami lub obrazkami) uruchamiające dowolne aplikacje - to najpewniejsza metoda.