Wymuszenie okna logowania użytkownika

Witam. Od razu przejdę do rzeczy. W Windows XP była taka opcja, że po dwukrotnym naciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl+Alt+Delete, na oknie logowania użytkowników, ekran logowania zmieniał się w ten sposób, że można było ręcznie wpisać nazwę użytkownika i hasło w razie potrzeby. Czy ktoś zna taką kombinację klawiszy w Windows 7, a może i Windows 8? Bo podany przykład z Win XP nie działa a czasami by mi się przydał. Wiem jak na stałe włączyć, żeby zawsze wpisywać, ale mi chodzi o to, żeby taką operację przeprowadzać tylko “na życzenie”.

O coś takiego Ci chodzi?

No nie bardzo mi o to chodziło. To są właśnie metody włączenia na stałe tej opcji. To jak napisałem potrafię zrobić. Chodzi o identyczną funkcjonalność jak w XP. Czyli w oknie logowania pokazywali się wszyscy użytkownicy a gdy zachodziła potrzeba zalogowania się poprzez wpisanie ręcznie nazwy użytkownika i hasła to wtedy można było dwukrotnie wcisnąć CTR+ALT+DEL i wtedy zmieniał się ekran logowania. Nie wiem, może już takiej opcji doraźnej nie ma. Ale nie chodzi mi o włączenie tego przy każdym logowaniu - na stałe tylko doraźnie.