Wymuszenie pracy na 1 rdzeniu

Cześć.

Piszę tutaj z nadzieją na pomoc. Po sformatowaniu komputera i zainstalowaniu gier etc. Coś się dzieje i prawdopodobnie wiem czym to jest spowodowane bo dawniej też miałem taki sam problem.

Otóż w grach takich jak gta, cs itp mam bardzo duże lagi ale to nie są zwykle lagi tylko takie zachowania jak na sh. Ja już to przerabialem. Zauważyłem tez spadek fps o 30/40. No ale przejdę do sedna. Dawniej jak miałem to samo jakoś znalazłem na internecie stronę i opisany podobny problem… a rozwiązaniem było zmuszenie komputera aby korzystał tylko z 1 rdzenia. Wpisywalem takie hasła w google jak jak zmusić prace tylko 1 rdzenia itd. Pomóżcie jakoś znaleźć jakąś łatkę co rozwiąże ten problem. Po prostu mam 2 rdzenie ale przy cs nie współpracują one ze sobą i trzeba zmusić komputer aby korzystał tylko z 1. Pamiętam ze wszedłem na taka stronę pobralem taki instalator, zainstalowałem to reset kompa i było git. Liczę na pomoc.

Cześć,

msconfig > Rozruch > Opcje zaawansowane > Liczba procesorów?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

  1. Uruchamiasz grę.

  2. Wciskasz Control + Alt + Del.

  3. Uruchamiasz “Menadżera zadań”.

  4. W zakładce Procesy “Nazwa obrazu” szukasz procesu tej gry.

  5. Klikasz na nim prawym klawiszem myszy i wybierasz “Ustaw koligację”.

Tam ustawiasz ilość procesorów.

Jaki posiadasz procesor? Jaki system operacyjny?

Sposob podany przez Lewanxd jest moze dobry ale nie moge znalezc tego co podales. Natomiast kp1971 podal tez dobry ale za kazdym razem trzeba to robic co jest uciążliwe. Sciagnalem sobie latke i jest okej. Dzieki wielkie za pomoc.

Cześć,

skrinem wyjaśnię gdzie ta opcja - http://i.imgur.com/IYrnWZi.png

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd