Wymuszenie rozdziałki na TV bez jej zmiany na kompie

(Palmereldritch1) #1

Witam,

mam takie pytanko. Podłączyłem sobie komputer do TV za pomocą kabla HDMI. Wszystko jest pieknie-ładnie, tylko chciałbym wymusić rozdzielczość na TV na 1360x768, tak abym nie musiał zmieniać rozdzielczości 1650x1050 jaką mam na komputerze. Mam Catalyst Control Center i widzę że tam jest opcja tylko sklonowania obrazu, czyli dwie takie same rozdziałki tu i tu. Czy jest jakiś sposób, żeby wymusić rozdzielczość na TV bez jej zmiany na kompie?

(Piotrkijak) #2

Raczej nie...

(Palmereldritch1) #3

nie ma żadnego programu który umożliwiałby taki trick?

(Piotrkijak) #4

Nic mi nie wiadomo o tym...

(Drobok) #5

Zależy co chcesz robić. W wypadku gdy potrzeba ci wyświetlić na tv coś co nie chcesz wyświetlić na pc możesz sobie poszerzyć ekran. I to właśnie tam można ustawić inne rozdzielczości dla każdego z kolejnych monitorów.

(Palmereldritch1) #6

Chciałbym sobie puścić na TV film 720p. Na kompie mam 1650x1050 a na tv max 1380x760. Denerwuje mnie zmienianie rozdzielczości na kompie na taką samą jaka jest na TV, więc chciałbym zapytać czy jak zostawię na kompie rozdzielczość 1650x1050 i zapuszczę na TV film 720p, to czy film ten będzie miał gorszą czy lepszą jakość na TV, w porównaniu do sytacji gdzie rozdziałke na kompie zmieniłbym na taką jaką maksymalnie obsługuje TV.

(Ciuci) #7

Można tak zrobić.Musisz ustawić sobie tgz.pulpit rozszerzony,czyli tak żebyś na tv miał tylko samą tapetę bez ikon.Wtedy przeciągasz po prostu okienko myszką w prawo na ekran tv.Możesz wtedy ustawić rozdzielczość osobno na tv i monitor. :slight_smile:

(Palmereldritch1) #8

Problem w tym że komputer mam i TV mam w osobnych pokojach :slight_smile: