Wymuszenie rozdziałki na TV bez jej zmiany na kompie

Witam,

mam takie pytanko. Podłączyłem sobie komputer do TV za pomocą kabla HDMI. Wszystko jest pieknie-ładnie, tylko chciałbym wymusić rozdzielczość na TV na 1360x768, tak abym nie musiał zmieniać rozdzielczości 1650x1050 jaką mam na komputerze. Mam Catalyst Control Center i widzę że tam jest opcja tylko sklonowania obrazu, czyli dwie takie same rozdziałki tu i tu. Czy jest jakiś sposób, żeby wymusić rozdzielczość na TV bez jej zmiany na kompie?

Raczej nie…

nie ma żadnego programu który umożliwiałby taki trick?

Nic mi nie wiadomo o tym…

Zależy co chcesz robić. W wypadku gdy potrzeba ci wyświetlić na tv coś co nie chcesz wyświetlić na pc możesz sobie poszerzyć ekran. I to właśnie tam można ustawić inne rozdzielczości dla każdego z kolejnych monitorów.

Chciałbym sobie puścić na TV film 720p. Na kompie mam 1650x1050 a na tv max 1380x760. Denerwuje mnie zmienianie rozdzielczości na kompie na taką samą jaka jest na TV, więc chciałbym zapytać czy jak zostawię na kompie rozdzielczość 1650x1050 i zapuszczę na TV film 720p, to czy film ten będzie miał gorszą czy lepszą jakość na TV, w porównaniu do sytacji gdzie rozdziałke na kompie zmieniłbym na taką jaką maksymalnie obsługuje TV.

Można tak zrobić.Musisz ustawić sobie tgz.pulpit rozszerzony,czyli tak żebyś na tv miał tylko samą tapetę bez ikon.Wtedy przeciągasz po prostu okienko myszką w prawo na ekran tv.Możesz wtedy ustawić rozdzielczość osobno na tv i monitor. :slight_smile:

Problem w tym że komputer mam i TV mam w osobnych pokojach :slight_smile: