Wymuszenie rozdzielczości NTSC SD dla raspberry podłaczonego do CRT TV

Posiadam raspberry 3b+ wraz pi2scart, podpięte do crt tv. Retropie.
Jest jakiś sposób by wymusić by kodi uruchamiało się z rozdzielczości 720x480i (zwykłe NTSC), zamiast 320x240i. W Kodi ta rozdzielczość jest zablokowana nie da się zmienić. Tak niska rozdzielczość jest dramatem do oglądania filmów. Obraz lepiej wygląda na klasycznym Xboksie, jednak on jest za słaby by skalować filmy z 720p do standardowej rozdzielczości NTSC. Raspberry daje radę to z kolei ma tą straszną pikselozę.

Nie mam pomysłu jak wymusić by dawało to obraz standardowej rozdzielczości NTSC SD

Jeżeli chodzi o dystrybucje kodi na raspberry pi i wszystkie z nią problemy to najlepiej spytać na forum kodi, może coś pomogą.

Jeżeli chodzi, że Xboks nie jest w stanie sklaować z 720p czyli 1280x720 (bez przeplotu) do NTSC czyli 720x480(z przeplotem) to nie wiem dlaczego miałby mieć problem aby wyświetlać mniej.

Dodatkowo czy jesteś pewien, że chcesz wyświetlać NTSC? W europie panował standard PAL, NTSC był w stanach zjednoczonych.

To jest kodi na raspberry z retropie z przystawką pi2scart. To jest spore kombo. To nie jest kwestia samego kodi czy raspberry. Po podłaczeniu przez hdmi można normalnie manipulować rozdzielczościami z poziomu kodi.

Xbox ma za słaby cpu i za mało ram by odtwarzać materiał w 720p, a co dopiero go skalować do 480i.

Tak, xbox działa w NTSC i tv nie ma z tym problemu.

PI2SCART – Arcade Forge a patrzyłeś na podane tutaj ustawienia, tzn. sekcja hdmi_timings?
Raspberry Pi Documentation - The config.txt file tu masz informacje jak to ustawić

Tak mam ustawione:

hdmi_timings=320 1 10 30 40 240 1 6 5 12 0 0 0 60 0 6400000 1
# Enable DRM VC4 V3D driver on top of the dispmanx display stack
#dtoverlay=vc4-fkms-v3d
max_framebuffers=2

[all]
#dtoverlay=vc4-fkms-v3d
gpu_mem_256=128
gpu_mem_512=256
gpu_mem_1024=256


[CRT-BASE]
disable_overscan=1
display_default_lcd=1
dpi_group=2
dpi_mode=87
enable_dpi_lcd=1
framebuffer_depth=32
overscan_scale=1

[CRT-SOUND]
dtparam=audio=on
audio_pwm_mode=3
disable_audio_dither=1

[CRT-CABLE]
crt_cable_type=0

[CRT-I2C0]
dtparam=i2c_vc=on,i2c_vc_baudrate=1000000
dtoverlay=i2c-gpio,i2c_gpio_sda=10,i2c_gpio_scl=11

[CRT-VGA666-MODE]
dtoverlay=vga666

[CRT-RECOVERY]
crt_daemon_enabled=1
crt_recovery_enabled=0
crt_recovery_mode=DEFAULT