Wymuszenie rozdzielczości/ przewijanie/ powiększenie okien


(Kalumniatoris) #1

Witam.

Mam Win7 se na netbooku Asus Eee 1005p. Szukam metody na

a) Wymuszenie niestandardowej rozdzielczości ekranu (większej od pasywnej monitora) (tak by ekran po podjechaniu do krawędzi był przewijany)

i/lub b) żeby się dało powiększać programy powyżej rozdzielczości monitora. (tak aby np. zajmowały cały pulpit, a jeszcze dodatkowo spora część wystawała poza ekran.

Wcześniej miałem MSI wind U100 z winXP i gdy w zaawansowanych ustawieniach grafiki w karcie monitor odznaczałem pole "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić" mogłem ustawić większą rozdzielczość (uzyskując efekt z punktu a), teraz to pole jest nieaktywne (uaktywnia się jedynie gdy mam podłączony zewnętrzny monitor, ale i wtedy nie mogę uzyskać większej rozdzielczości)

Próbowałem już użyć programu Powerstrip (utworzyć nim sterownik karty graficznej) (nie udało mi się znaleźć odpowiedniej opcji a w xp nie miałem z tym problemu)

Zedytować sterownik karty graficznej dodając dodatkowe tryby (na komputerze nie szukałem bo nie wiedziałem po czym) w sieci znalazłem jedynie razem z instalatorem, z którego udało mi się jakoś wydobyć pliki i zedytować lecz nie poskutkowało.

Mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć rozwiązanie, a ja spróbuję znaleźć sterownik monitora (przyszło mi to do głowy jak pisałem posta)

Pozdrawiam Kalumniatoris

Edit. Wchodzę w sterowniki monitora a tam "Płaski panel cyfrowy (1024 x 768, 60 Hz)" Mimo iż maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1024 x600. więc to raczej nie tutaj leży problem.

-- Dodane 28.04.2010 (Śr) 17:20 --

Nie ma nikogo, kto miałby jakieś pomysły jak zmienić rozdzielczość? Praca na takiej niezbyt mi odpowiada.

Bardzo proszę o jakąś pomoc.


(FadeMind) #2

Hmmm... Ja mam Acerka :wink: i jeżeli chodzi o rozdzielczość to mam taką jak Twój sprzęt (1024x600), i z tego co się orientuję tylko w ZEWNĘTRZNYCH sterownikach do grafiki Intela można bawić się w rozdzielczość, ale nie wiem, czy po prostu system od górnie tym nie zarządza i ma możliwość wyświetlania tylko natywnej rozdziałki ; nie większej. Jeśli Win Cię denerwuje tym przeżuć się na Ubuntu :slight_smile: ale ze skokiem na 10.4 bym poczekał (naprawa nowych bugów potrwa kilka tygodni) :slight_smile:


(Kalumniatoris) #3

Dziękuję za odpowiedź, na razie spróbuję znaleźć jakieś zewnętrzne sterowniki, gdyż aktualnie zmiana systemu nie wchodzi w rachubę, ewentualnie spróbuję jakiś z LiveCD sprawdzić.

Edit. Gdzie mogę znaleźć te sterowniki, albo pod jakim hasłem szukać? Próbuję zainstalować jakieś inne ze strony Intela, lecz jak dotychczas kończy się to w momencie rozpoczęcia instalacji słowami "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania."