Wymuszenie wpisywania nicku dla niezalogowanych

Witam.
Będąc zarejestrowanym użytkownikiem od wielu lat, wielokrotnie zauważałem komentarze niezalogowanych i o ile w przypadku tych, którzy podają swoje nicki sprawa ma się jeszcze w miarę, o tyle z “Anonimami” to prawdziwa masakra się dzieje.
Jak wiadomo, gdy publikuje się komentarz bez wpisania nicku(czyli pozostawione puste pole w tym miejscu) to w nazwie użytkownika pojawia się słowo “Anonim”.
Pomijając jednak oczywisty fakt, że taki sposób szczególnie upodobali sobie różnej maści trolle, hejterzy i idioci, to nawet nie wiadomo, bądź bardzo ciężko stwierdzić, kto konkretnie pisze, tj. czy to ten sam użytkownik, co np. wczoraj, tydzień/miesiąc temu. A po UA czy sposobie wypowiadania się, nie zawsze da się zobaczyć.

Na wielu innych stronach, które dopuszczają pisanie komentarzy dla osób niezarejestrowanych(jak i zarejestrowanych), system komentarzy/wpisów wymusza jednak dla użytkowników wpisania co najmniej 3-x znaków w polu na nick.
Skoro DP nie chce wprowadzić możliwość komentowania wyłącznie dla osób zalogowanych, to jestem za tym, aby chociaż wprowadzić w/w rozwiązanie.
Nawet, jeśli to nie usunie całkiem zjawiska głupich trolli to przynajmniej zwiększy przejrzystość w komentarzach.

Słuszna uwaga, o ile wszyscy nie zaczną wpisywać “Anonim”. Nadal uważam, że jedyny skuteczny sposób walki z tym zjawiskiem to wyłączenie możliwości anonimowego komentowania.

3 polubienia

To nic nie zmieni. Już wolę ignorować niż domyślać się za każdym razem czy rozmawiam z tą samą osobą czy kolejnym podszywającym się trollem.

Trollom zabierać nicki i będą sobie dopisywać cyferki aż im się znudzi.

Oczywiście, że całkowite przycięcie anonimowych komentarzy jest niezbędne chociażby z uwagi na św. spokój zarejestrowanych użytkowników (np. anonim w starym temacie odpowiada na Twój komentarz). Tylko, że odsłony portalu spadną jak jeden z drugim, anonimowo nie będą mogli się gdzieś uzewnętrznić.

Kolejna kwestia to kto tak naprawdę wali z anonimowych kont? Poza internetowymi randomami są to… zarejestrowani użytkownicy DP, a w tym Ci wieloletni, zasłużeni i społecznie poważani… Widać to po dokonywanych retrospekcjach w seansach bólu i rozpaczy, czyli tych wszystkich mądrych i krytycznych komentarzach.

OK, czesać anonimów w pi…du. Jestem za! - ale miejcie też na uwadze, że jakoś magicznie nie podniesie to poziomu albowiem statystyczny odbiorca DP jest coraz głupszy (i nie tylko tutaj).

1 polubienie

Ostatnimi czasy jest plaga Anonimów. Mimo optaszkowania, że ma mi system nie zgłaszać odpowiedzi na moje posty przez tych osobników, to nadal to robi. Po drugie jest po prostu chaos. Jeśli ktoś nie chce się udzielać oficjalnie na vortalu, to niech tego nie robi i niech sobie pójdzie. Powinna być rejestracja obowiązkowa dla tych, co chcą oddać swoje zdanie pod danym wpisem. Ja rozumiem, że odsłony muszą się zgadzać, bo inaczej nie będzie premii na nowe BMW, ale nie kosztem tych czytelników, którzy wprowadzają dobre komentarze i na temat.

Opcja tylko maskuje treść komentarza anonimowego.

Nie chcesz ich powiadomień, to obecnie można tylko wyłączyć powiadomienia od wszystkich na twoje komentarze. Plus najlepiej też wspomnienia od wszystkich o tobie, by nie było że dalej jakieś anonimy coś usiłują przekazać tobie do wiadomości.

To może protest a’la “nietankowanie w poniedziałek”? Do końca miesiąca nie będę komentować, o. A jak się nie poprawi, to do końca grudnia. Rzekłem.

Wystarczy recaptcha “wybierz wszystkie kwadraty ze znakami drogowymi”. Co będzie potem? Trole pozakładają kilka kont - z tym też trzeba by się uporać. Tyle dla nich trudniej, że jak chce paplać to będzie się musiał przelogować … kilka … kilkanaście razy - któż to wie ile.

https://www.csoonline.com/article/2953008/microsoft-subnet/metalcaptcha-free-service-uses-metal-band-logos-as-captchas.html .

Kurrrrrrr… miałem powstrzymać się od komentowania, ale @Xyrcon zachciało się napisać o Linuksie. I cały noworoczny plan w…

1 polubienie

Myślę, że na razie wystarczy wymóg wpisania nicków powinien wystarczyć, tym bardziej, że w porównaniu do innych rozwiązań jest względnie łatwy do zaimplementowania niż te “kwadraty za znakami drogowymi”. Tak przypuszczam.

Zastanawiam się po co próbujecie rozwiązać problem który w oczach redakcji nie jest problemem a co gorsze, zamierzonym efektem?

Choćbyście zapłacili WP to i tak nic nie zmienią. W końcu “użytkownicy to tylko 3% ruchu na portalu”.

1 polubienie

To ja w takim razie nie widzę powodu, aby traktować takich “Anonimów” z jakimkolwiek szacunkiem. Często, jak widzę nick “Anonim”(zwłaszcza w dodatku ten sam powtarzający się UA), to od razu automatycznie, gdzieś w podświadomości pojawia mi się określenie “debil”, “troll” bądź “idiota” itp. - chyba, że zobaczę iż jego wypowiedź zaprzecza moim przypuszczeniom.

Opcja ukrywania komentarzy WSZYSTKICH niezalogowanych użytkowników, jak wcześniej stwierdziłem, jest bardzo niedoskonała. Tutaj proponowałbym chociaż rozbudowanie tej opcji o możliwość ukrywania wypowiedzi każdego “Anonima”, pokazując wypowiedzi tylko tych niezalogowanych, którzy używają jednak swoich nicków.
To już byłoby coś, choć nadal uważam, ze opcja wymuszania podawania nicków byłaby lepsza. Choć z drugiej strony ciekawą opcją byłoby blokowanie pojedynczych niezalogowanych przez UA, a najlepiej IP.

Ponadto mam wrażenie, że DP rzeczywiście bardzo cierpi na spadek popularności, skoro dopuszcza takie trollowanie “Anonimów”.

Zauważyłem, że wzrosła ilość anonimów. Przez pewien czas byłem także anonimem po wyjściu z DP po obecności od 2006 roku. I mam wrażenie, że, wśród anonimów jest kilka osób, które jak ja opuściły DP. Jedn z moich anonimowych komentarzy moderacja nie zamieściła. Wróciłem odmłodzony i czekam na rozwój wypadków. A Waści stanowisko uważam za zbyt radykalne.

Tak sobie myślę… Ilość kliknięć na portalu musi się zgadzać, więc raczej Anonimowych nie wywalą. Można coś z tym zrobić i mam następującą propozycję, obok tego okienka.
Zrzut%20ekranu%20(9)
dodać jeszcze dwie opcje, Pokazuj wszystkie komentarze i Pokazuj komentarze tylko zalogowanych użytkowników.
Takie rozwiązanie sprawi, że wilk będzie syty (Wirtualna Polska) i owca cała (zdrowie psychiczne zalogowanych).

Przecież to by kompletnie rozwaliło wątki, bo wiele zalogowanych osób odpowiada niezalogowanym.

1 polubienie

Obrońca niezalogowanych :joy:

Opcja o której wspominasz już jest w ustawieniach komentarzy (ikona trybiku) gdzie możesz ukryć komentarze anonimów i są zwinięte jak te od osób ignorowanych. Twoja propozycja, aby je całkowicie wycinać, moim zdaniem nie ma sensu.

3 polubienia

Mnie tam “boli”, że nie działa usuwanie z ignorowanych jak mam kogoś sprzed rewolucji silnika.

I raczej coś się zbugowało z kontem dobreprogramy a nie moim oprogramowaniem w systemie.