Wynalazki XXI wieku - są czy nie ma?

W którymś z czasopism komputerowych, kilka lat już temu, natknąłem się na artykuł mówiący o tym, że coraz gorzej z wynalazkami. Jakiś amerykański naukowiec opracował współczynnik wynalazczości (uwzględniający liczbę ludności i ilość wynalazków w danym czasie). Okazało się, że współczynnik wynalazczości na początku XXI wieku był równy współczynnikowi wynalazczości w XVI czy XVII wieku.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

W internecie z łatwością znaleźć można artykuł:

Jonathan Huebner - A possile declining trend for worldwide innovation

Wiesz, w ten sposób podchodząc do tematu to samochód to tez tylko wsadzenie silnika (które był wcześniej) do wozu na miejsce konia :wink:

 

A telewizor to tylko połączenie kilku technologii - z jednej strony tych służących do przesyłania informacji na odległość, z drugiej strony tych umożliwiających ich wyświetlanie. Też nikt tego ‘od zera’ nie zbudował. Oscyloskopy miałeś wcześniej, ludzie informacje przesyłali wcześniej, ktoś po prostu sensownie połączył :) 

to że są nie ujawnione nie znaczy że ich nie ma, ponoć są już pierwsze procesory kwantowe, zrobiono memrystor,no i nadprzewodniki a pewnie znalazło by się tego więcej dla mnie drony są wynalazkiem XXI wieku

A pierwsze prototypy i zalążki komputerow kwantowych? Odkrycia, które sprawiły, że stan kwantowy co raz latwiej kontrolować?

 

http://www.dobreprogramy.pl/Cala-prawda-o-maszynach-DWave-tak-to-komputery-kwantowe-ale-nie-takie-jakich-sie-obawialiscie,News,40832.html