Wynik analizy programu CCleaner


(J79478) #1

Pokazał,że należy usunać takie pliki jak:C:/Windows\KB i tu pojawia sie numer poprawki tych plików jest sporo,C:/Program Files\Adobe\Acrobat 7.0 i tu pojawiają sie takie nazwy jak Acrord32,plug,Acro.Czy można to usunąć ?


(goomish) #2

To są pliki logów instalacji poszczególnych poprawek Windows/Microsoft Update i możesz je spokojnie usunąć bez żadnych negatywnych konsekwencji. Pozytywnych zresztą też, bo odzyskasz w ten sposób raptem kilkaset kilobajtów :slight_smile:

Gorzej z folderami C:\Windows\$NtUninstallKB*. Możesz je usunąć ale po tym stracisz możliwość odinstalowania poprawek. W/w foldery zawierają bowiem informacje i pliki potrzebne do przywrócenia poprzednich wersji aktualizowanych plików.

Tu pewnie chodzi o pliki z folderu Plugins wewnątrz folderu Acrobat Readera. Część możesz usunąć, pozbawiając się części funkcjonalności Acrobata. Najczęściej funkcji, których i tak przy tylko i wyłącznie oglądaniu/drukowaniu plików pdf się nie korzysta. No i przyspieszysz start programu. Chociaż jeżeli o to chodzi to lepiej zainstalować inną przeglądarkę plików pdf, np. FoxitReader albo w ostateczności nowszego, 8-go Acrobata. Jest znacznie szybszy od poprzedników. Chociaż zajmuje ponad 200MB :slight_smile:


(J79478) #3

Dzięki.