Wynik skanowania Avasta"Archiwum CAB jest uszkodzone"

Witam. Może mi ktoś pomóc i wyjaśnić ten błąd. Robie skanowanie systemu Windowsa programem Avast zaznaczam a by i skanował archiwa skanowanie odbywa się z dosa przy odpaleniu kompa i po 10min wyskakuje mi takie coś C:\WINDOWS\Drive Cache\i386\driver.cab\gckernel.sys blad 42127{Archiwum CAB jest uszkodzone} i skanuje dalej po zakończeniu skanowania nie znaleziono żadnego wirusa. Może mi ktoś wyjaśnić co do za błąd i czy to jest coś poważnego czy ma jakiś wpływ na system? Powiem tylko tyle że system normalnie pracuje niema zawiechów komp włącza się normalnie.

Zobacz tutaj cały wątek może coś pomoże http://cdrlab.pl/forum/programy/4677-antywirus.html

Moim zdaniem problem leży już w tym że używasz tego programu… Avast często ma takie fazy, zawsze coś mu nie pasuje i wynajduje nieistniejące błędy. Proponuje zmienić antyvira i problem z głowy. A uszkodzone archiwa które on wskazuje są najprawdopodobniej zabezpieczone przez system.

Na wszelki wypadek miże wrzuć loga z HJT to ktoś to sprawdzi.

Wirusów też niema zrobiłam nie dawno jakieś 4godziny temu formata instalacja Windowsa XP przebiegła pomyślnie bez zacinek i co broblem ten sam jak skanuje bez ustawienia Archiwa to nic nie wyskakuje żaden błąd ale jak zaznacze Archiwa to ten sam błąd sie pojawia :frowning:

A może zamiast się martwić zeskanuj archiwa innym antywirem. Ja kidyś też używałam avasta i mi również pokazywał jakieś dzwne rzeczy min. włśnie uszkodzone archiwa… Proponuje zmienić antywira;)

levisek82 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

matusia :slight_smile: zrobiłem tak jak poradziłaś przeskanowałem NOD32 ustawiłem na dokładne i NOD32 nic mi nie pokazał że Archiwa są uszkodzone czyli Avast informuje że są uszkodzone bo pewnie są to archiwa systemowe i nie może ich odtworzyć.

Dokładnie Tak chyba jest. Ja avasta nie polecam… Jest darmowy, ale do d…

Ale to ja tak sądze. Każdy program ma zwolenników i wrogów.

Dobór odpowiedniego oprogramowania antywirusowego to sprawa indywidualna urzytkowników. Tak więc jeśli coś się dzieje lepiej przeskanować dodatkowo czymś innym.:slight_smile:

Pozdrawiam