Wynik skanowania portów

Witam

Skorztstałam z jednego z polecenych przez was skanerów. Oto jaki widok mi się ukazał.

Browser privacy check


The test checked if your web browser reveals any private information while you visit Web sites. Usually such information is: the last site visited, your locale and who your Internet Service Provider is.

Danger!	  	


Danger!

While visiting web sites your browser reveals private information about you and your computer. It sends information about previous sites you have visited. It may also save special cookies on your hard drive that have the purpose of directing advertising or finding out your habits while web surfing.


Recommendation:

We advise you to get personal firewall software. If you already have a firewall program adjust it to block the distribution of such information.


To compare your results to results of other users click on "Overall Stats".

W związku z tym pytanie, czy to norma czy też trzeba coś jeszcze zrobić dla własnego bezpieczeństwa.

Ps. Uzywam Avasta i Kerio

PC Flank chodzi o odblokowany referrer. Portów żadnych nie

masz widocznych.

Napisz jakiej przeglądarki używasz. W IE chyba nie można tego

zablokować. W Operze i Firefoksie - bez najmniejszego problemu.

Używam Firefoxa.

W samym IE nie, ale wystarczy skorzystać z rady…

We advise you to get personal firewall software

I zainstalować firewalla :wink:

Ja napisałam wcześniej

A więc ?

  1. Zainstaluj wtyczkę Web Developer.

  2. Uruchom ponownie przeglądarkę.

  3. Z menu WD wybierz: Disable > Referrer logging.

Menu WD możesz ukryć, naciskając Ctrl+Shift+T albo korzystając z opcji na pasku.

Możesz też zobaczyć, czy w ustawieniach Kerio nie ma opcji typu Blokuj informacje o stronie odsyłającej. Jeśli jest dostępna, zaznacz.

Czasem konieczne może być włączenie referrera - niektóre strony go potrzebują.

Przepraszam, nie doczytałem :oops:

Wchodzisz w konfig Kerio, Zakładka WWW > Prywatność i zaznaczasz Blokuj serwerom informacje o przegladanych stronach…

…i żadnych wtyczek już nie potrzeba :slight_smile:

Dziękuje bardzo, za czas poświecony na rozwiązanie tego dręczacego mnie problemu :slight_smile:

Nie trzeba, ale warto.

No i nie wszyscy mają Kerio. :wink:

A jeśli ta porada przyda się komuś szukającemu odpowiedzi na swój problem w odmętach gugli. :smiley:

Nie wszyscy, ale…

:roll: na samym początku też tego to przegapiłem… :lol: