Wyniki HD Tune

Chciałabym prosić o sprawdzenie wyników z HD Tune. Laptop ma już 3,5 roku, ogólnie dobrze chodzi, nie mogę na niego narzekać tylko ma jeden problem - bardzo wolno się włącza. Pojawia się ekran windowsa, standardowe “zapraszamy” i potem przez 7-8 minut jest czarny ekran. Czas uruchomienia laptopa coraz bardziej się wydłuża, dlatego chciałabym sprawdzić czy z dyskiem jest wszystko w porządku zanim oddam laptop do serwisu. Sama podejrzewam, że winny może być temu wentylator (działa dość nieregularnie, czasem tylko czuć ciepłe powietrze, ale nie jest to żaden podmuch), natomiast nie znam się na tym i trudno mi powiedzieć (laptop jest regularnie czyszczony sprężonym powietrzem i działa na podstawce chłodzącej).

 

RRhspLr.png

 

HCFHWWn.png

 

lYBlIxu.png

 

Error Scan nie wykazał żadnych uszkodzeń.

Czy mogę jeszcze w jakiś sposób sprawdzić czy z dyskiem jest wszystko w porządku?

Dysk wydaje się być względnie ok (poważnych problemów nie widać)  - ale czy jego praca nie jest zbyt głośna…? 

Głośniej laptop zaczyna działać jak wentylator dmucha powietrzem (nie wiem właśnie czy to co wtedy słychać to działanie dysku czy wentylatora, ale chyba wentylatora). Oprócz tych momentów jest dość cichy.

Witam,

Komputer/wlasciwisci/menadżer urządzeń/stacje dysków (nachodzisz na dysk) właściwości / zasady (jak sie nie myle) i odznaczasz  włącz zaawansowaną wydajnosc 

czy tam włącz bufowanie zapisu dysku

I daj znać czy soś się zmieniło 

To jeszcze wydłużyło czas włączania się laptopa o kolejne 3 minuty.

To jeszcze wydłużyło czas włączania się laptopa o kolejne 3 minuty.