Wyodrębnienie obiektu ze zdjęcia

Witam

Znacie może jakis prosty program ktorym mozna wyodrebnic jakis fragment na fotce? Np fotka dwoch zwierzakow - jednego chce wyodrebnic rozmywajac np konury … Nieraz na aukcjach internetowych widać rzeczy ktore zostaly wczesniej wyodrebnione - oooo czesto tak wystawiane sa ciuchy ;> Pleaseeeee pomozcie :frowning:

Artweaver, GIMP, Photoshop, Paint Shop Pro i wiele innych…

Sciagnelam Artweaver - ale powiedz mi prosze ktora opcja moge to zrobic ? Kombinuje, kombinuje i nei wychodzi

Możesz pokazać przykład takiego wyodrębnienia?

Przyklad?

"Witam

Znacie może jakis prosty program ktorym mozna wyodrebnic jakis fragment na fotce? Np fotka dwoch zwierzakow - jednego chce wyodrebnic rozmywajac np konury … Nieraz na aukcjach internetowych widać rzeczy ktore zostaly wczesniej wyodrebnione - oooo czesto tak wystawiane sa ciuchy ;> Pleaseeeee pomozcie

"

Prosciej:

Np Twoj avatar. Powiedzmy ze chcialabym wyodrebnic Twojego spiderka :slight_smile: i wkleic go na sliczna zielona laczke…

Progeam juz mam :))

:slight_smile:

P.S.

Sciagnelam tez Artweaver jak JasperKyd pisal…

Artweaver jest programem malarskim i bez tabletu jest praktycznie bezużyteczny (no chyba, że ktoś jest masochistą, to można i pomęczyć się myszką), jednak ma zupełnie inne zastosowanie niż to o które pyta autor wątku.

Do “wyodrębniania” jak piszesz służą maski lub narzędzia selekcji w programach do grafiki rastrowej, jak PhotoShop, GIMP, czy PhotoPaint…

polecam GIMP i zaznaczane lassem (odręczne) potem wycięcie i najwyżej wtopienie

W Corelu to proste jak drut. Najprościej to wyciąć obiekt maską odręczną. Klikasz po lewej stronie na drugą ikonkę od góry i z paska, który się rozwinie wybierasz maska odręczna. Powiększ obiekt, aby łatwiej i z większą precyzją dało się go opleść tym sznureczkiem, który będzie się ciągnął za myszką. Zaczynasz od jakiegoś wybranego punktu i klikając co jakiś czas dokładnie " obrysowujesz" maską. Gdy dotrzesz do punktu wyjścia, klikasz dwa razy i Twój obiekt zostaje widoczny, a cała reszta jest pokryta maską. Klikasz na kopiuj , zamykasz obrazek ( bez zapisywania zmian ). Następnie otwierasz nowy plik o wymiarach jakich tam chcesz . używając narzędzia wypełnienie robisz tło ( też jakie Ci się podoba ). Następnie klikasz na wklej i masz gotowy fotomontaż, bo zdaje się, że o to Ci chodziło. Dodam jeszcze, że to jest opis do Corel PhotoPaint,a. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Dzieki przeogromniaste rosa656 :):):):):):slight_smile: Jestem przeDŹwięczna !!

Zamiast laski prościej używać różdżki - zaznaczam tło i usuwam (klawiszem delete).

Owszem, różdżka też jest dobrym narzędziem do usuwania tła :slight_smile:

Żeby rozmyć tło w Corel PP, należy po nałożeniu maski kliknąć na maska i z menu wybrać dopełnienie. Wtedy obiekt znajdzie się pod maską, a tło można na różne sposoby zmieniać np. kliknąć na Efekty -> rozmywanie-> rozmywanie gaussowskie ustawić wartości na suwaku i ok. Następnie Maska -> Usuń… i gotowe :lol:

Na zdjęciu przykład rozmywania gaussowskiego.

dsc01709si9.th.jpg

Witam serdecznie i proszę o rade.Ponieważ chce się zając wystawianiem ubranek na aukcjach ,muszę nauczyć się chociaż podstaw pracy w gimpie,wycinania obiektów ze zdjęć i wklejania ich w nowe tło,żeby było estetycznie i atrakcyjnie :slight_smile: ,ale ponieważ jestem już trochę wiekową osobą ,proszę was o takie abc ,krok po kroku żebym mogła to pojąc , :frowning: .Proszę,czy znajdzie się ktoś odważny!Pozdrawiam wszystkich którzy mi pomogą i dziękuje

Zapoznaj się z tą stronką http://www.gimpuj.info/ Osobiście nie znam obsługi GIMP-a ale jest tu na forum sporo osób, które się nim posługują i w razie jakichś problemów, na pewno pomogą :slight_smile: