Wyostrzenie tego co zaznaczone da się

(windows7fan) #1

Tak jak w temacie czy wyostrzyć to co jest zaznaczone kolorem niebieskim na tym zdjęciu 20100718135637.th.jpg :?: :?:

Z góry dzięki za pomoc

(kamil_w) #2

a mógłbyś gdzieś wrzucić to zdjęcie i podać do niego link?

(windows7fan) #3

ale mi chodzi tylko o ten kawałek zaznaczony

(fiesta) #4

Proszę nazwać wątek konkretnie (opcja Edytuj).

Zignorowanie prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do Śmietnika.

(kamil_w) #5

No OK, ale sam bym chętnie sprawdził co z tym jestem w stanie zrobić. A inna sprawa to taka, co chcesz uzyskać. Tą dwunastkę da się jakoś wyostrzyć, ale tego żółtego na nic w świecie nie poprawisz.

(windows7fan) #6

a da radę poprawić to co pod tym oświetleniem jest to takie czarne

A zdjęcie http://img231.imageshack.us/img231/8800/dscn0422h.jpg

(kamil_w) #7

Nie da rady. Kontrast jest zbyt mały. Takie sztuczki, to tylko na filmach wychodzą ;/

(model12) #8

Witam.Na moje oko to jest tramwaj linii E nr.12 Pozdro

(windows7fan) #9

nie pomyliłeś się to tramwaj 43bis nr12

(Dobrol) #10

Użyj FastStone Image Viewer - zaznacz obszar i wyostrzaj do woli wprowadzając korekty jaskrawości i kontrastu.

(kamil_w) #11

@Dobrol

Uwierz mi, że nie da się tego zrobić przy pomocy GIMPa ani Photoshopa, a tym bardziej przy pomocy jakiejś przeglądarki graficznej. Obróbką grafiki rastrowej zajmuję się nie od dziś i wiem co mówię.

1. Obraz jest zbyt rozmyty

2. Jest zbyt niski kontrast pomiędzy czerwonym, a czarnym na tym zdjęciu.

3. Przeglądarki mogą pomóc w przypadku prostej edycji i korekty.

Sam próbowałem coś zdziałać z tym zdjęciem, ale po prostu się nie da. Stosowałem takie techniki jak erozja, dylatacja, obróbka macierzowa, zwykłe wyostrzanie, redukcja szumów… i nic. Próbowałem na każdym kanale osobno i łącznie.

Najlepsze efekty w wyostrzaniu uzyskuje się poprzez sprowadzenie obrazu do jednego kanału lub jednej skali koloru (np skala szarości), a następnie po uwydatnieniu krawędzi. Tu taka sztuczka nic nie daje, bo gdy sprowadzi się obraz do obojętnie jakiego kanału czarny obiekt całkowicie zanika.