Wyostrzenie zdjęcia twarzy

Witam, potrzebuję dobrego darmowego programu do wyostrzenia twarzy ze zdjęcia. Udało mi się sfotografować pewnego klienta, który kiedyś mi groził na ulicy, ale twarz nie jest zbyt wyraźna. Chciałbym dostarczyć policji lepsze zdjęcie, bo znając życie im taka obróbka zajmie około roku. Ewentualnie proszę o nazwy konkretnych filtrów z programu, których warto wypróbować.

Pewnie zrobiłeś zdjęcie telefonem - jeśli tak to zbyt dużej ostrości nie zrobisz. Skorzystaj z programu GIMP.

Aparatem cyfrowym, ale nie zdążyłem zrobić zbyt dużego zoomu optycznego, miałem tylko kilka sekund. Nagrałem króciutki filmik.

Z filmiku wyjąć klatką to nie problem, ale z jakością już może być.

Najlepiej byś na policje dostarczył nieprzerobiony materiał - często jakiekolwiek manipulacje dyskwalifikują postępowanie, niech się policja martwi

Chciałbym dostarczyć i takie i takie zdjęcie. Filmiku nie zamierzam kasować z karty pamięci.

O kasowaniu nikt nie wspomina. Poza tym tak jak napisał @LonngerM , manipulacje obrazem może wzbudzić wątpliwości władz i ostro zaniżyć Twoją wiarygodność zgłoszenia wykroczenia.

Niestety to nie działa jak wfilmach akcji rodem z USA. Nie da się słabego materiału zrobionego w niskiej rozdzielczości idealnie wyostrzyć. Jeśli postać jest nieczytelna na zdjęciu to wyostrzenie niewiele pomoże.

Zdjęcia są w miarę przyzwoite ale mogłyby być ciut lepsze.

Możesz sobie ściągnąć 30 dniowego triala Photoshopa albo jego uproszczonej wersji Photoshop Elements: http://www.adobe.com/products/photoshop-elements.html

Wybierasz Filter > Sharpen > Unsharp Mask i bawisz się suwaczkami.