Wyostrzenie zdjęcia z komórki

(Krzychuu) #1

Zrobiłem kilka zdjęć na SE K750i. Teraz wrzucam je na kompa i są strasznie rozmazane. Czy mogę jakos je wyostrzyć w jakimś programie graficznym?

(Airborn) #2

jeśli są strasznie nie ostre to nie wiele zrobisz...

(Krzychuu) #3

Są lekko nie ostre. Czyli jak mogę zmienić?

(Skr3czu) #4

Na forum już kiedys ktos miał taki problem ,ale podawali mu rozne programy i mu sie nie udalo wiec lepiej kup sobie normalny aparat :slight_smile:

(Krzychuu) #5

:? :? Bo próbowałem też kiedyś w GIMPie, ale wcale nei wyostrzało.

Mam, ale zdjęcia z komórki robię czasem w szkole, a cyfrówki raczej nie noszę. :slight_smile:

(Stary Dziad) #6

Spróbuj ostrzyć jakimś programem, gdzie zwiększanie ostrości możesz prowadzić procentowo - np. z darmowych Irfan View. "Podciągaj" zdjęcie stopniowo - o nie więcej niż 10% za każdym razem - aż do uzyskania optymalnego w danych warunkach - zdjęcia. Cudów się nie spodziewaj, ale coś tam uzyskasz, tylko pamiętaj, zeby nie przekracać owych magicznych 10% na raz.

2 Mp aparat w k750i robi zdjęcia całkiem przyzwoicie - tylko wymaga odpowiedniego ustawienia:

tryb zdjęć - zwykły

rozmiar zdjęcia - duży

tryb nocny wyłączony

efekty wyłączone

balans bieli - auto

jakość zdjęcia - wysoka

Zdjęcie możesz z 750i mieć np. takie czy takie - i to bez specjalnego kombinowania

(Krzyszczak) #7

Mam ten sam aparat i patrz(największa rozdziczość) po ustawieniu takiego czegoś jak podał Stary Dziad

:arrow: http://images4.fotosik.pl/279/2e00f60ddee58299.jpg (zdjęcie pulpitu,nie wyostrzałem)