Wyostrzenie zdjęcia z komórki

Zrobiłem kilka zdjęć na SE K750i. Teraz wrzucam je na kompa i są strasznie rozmazane. Czy mogę jakos je wyostrzyć w jakimś programie graficznym?

jeśli są strasznie nie ostre to nie wiele zrobisz…

Są lekko nie ostre. Czyli jak mogę zmienić?

Na forum już kiedys ktos miał taki problem ,ale podawali mu rozne programy i mu sie nie udalo wiec lepiej kup sobie normalny aparat :slight_smile:

:? :? Bo próbowałem też kiedyś w GIMPie, ale wcale nei wyostrzało.

Mam, ale zdjęcia z komórki robię czasem w szkole, a cyfrówki raczej nie noszę. :slight_smile:

Spróbuj ostrzyć jakimś programem, gdzie zwiększanie ostrości możesz prowadzić procentowo - np. z darmowych Irfan View. “Podciągaj” zdjęcie stopniowo - o nie więcej niż 10% za każdym razem - aż do uzyskania optymalnego w danych warunkach - zdjęcia. Cudów się nie spodziewaj, ale coś tam uzyskasz, tylko pamiętaj, zeby nie przekracać owych magicznych 10% na raz.

2 Mp aparat w k750i robi zdjęcia całkiem przyzwoicie - tylko wymaga odpowiedniego ustawienia:

tryb zdjęć - zwykły

rozmiar zdjęcia - duży

tryb nocny wyłączony

efekty wyłączone

balans bieli - auto

jakość zdjęcia - wysoka

Zdjęcie możesz z 750i mieć np. takie czy takie - i to bez specjalnego kombinowania

Mam ten sam aparat i patrz(największa rozdziczość) po ustawieniu takiego czegoś jak podał Stary Dziad

:arrow: http://images4.fotosik.pl/279/2e00f60ddee58299.jpg (zdjęcie pulpitu,nie wyostrzałem)