Wypadanie zębów u psa

Witam,

mam pytanko. otóż czy to normalne, że mojemu pieskowi wypadają zęby? Dziś wypał mu jeden kieł, a jeden obok też się rusza:( może to ze starości? Już ma ponad 10lat. Mam się o co martwić czy to normalne?

Może mieć zapalenie dziąseł. Jeśli zacznie mieć trudności z jedzeniem lub wokół zębów pojawią się ciemne obwódki powinien iść do weterynarza.

byłem u weterynarza i na tym jednym kle który mu wypadł miał kamień, nie można było usunąć go bez narkozy a narkoza w tym wieku dla psa jest niebezpieczna. Dlatego zgodnie z zaleceniem weterynarza dostał specjalna kość i jak widać nie pomogła.

Kamień swoje zrobił,a dwa to wiek też działa na jego zęby.Rady żadnej raczej nie ma.no chyba że próbowac niwelowac ten kamień i tutaj taka kosc będzie pomocna.Mojemu “pupilowi” akurat pomogła i kaień zniknał co do joty :slight_smile:

Te kosci są jak dobrze pamiętam robione z włosienia?

Jasne, masz racje, mu tutaj lepiej się znamy od weterynarza.

Może któryś z użytkowników forum jest weterynarzem i z zamiłowania zajmuje się komputerami i akurat by przeczytał mój post. Poza tym może ktoś z was miał już z tym styczność. Jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie odzywaj.

No więc czekamy na weterynarza. Może jakiś się pojawi we wsi.

No cóż, jakie pytanie taka odpowiedź.

Siostra weterynarz mówi że to normalne… Od kamienia to mógł wypaść tylko gdy był stan zapalny (obniżyły się dziąsła i doszło do ‘zakażenia’ )

Jakie konkretne te pytania ? Pogadam i odpowiem xD

hmmmm to troszkę dziwne jest. Mam psa owczarka niemieckiego (RASOWY!!) który ma 11 lat. Strasznie jej z paszczy śmierdziało, to poszedłem z nią do weta żeby kamień z zębów pościągał (właśnie kamień śmierdzi… wiadomo na nim się bakterie rozwijają), to mi wetka powiedziała, że lepiej tego nie ruszać, bo psu mogą wszystkie zęby powypadać… pies ma stany zapalne na dziąsłach… Ehhhh i jestem zmuszony żyć w smrodzie…

Może twojemu psu wypadł ząb, bo przez tą kość do gryzienia starł sobie kamień który “trzyma” zęby w dziąsłach?

Zapytaj się czy psiakowi coś gorszego może się stać od tego. Wypadł mu kieł i jeden ząb obok tego kła.

Zmień weterynarza.

A najlepiej na doktora Dolittle.

:wink:

Czy jak by Tobie wypadł ząb, szukał byś pomocy na forum (sic komputerowym) czy udał byś się do renomowanego stomatologa :?

Nie rozumiesz, że byłem z nim u weterynarza? A w mojej okolicy w niedziele nie ma otwartego. W necie szukałem i za wiele nie było info.

Jak nie ma stanu zapalnego nie tworzą się ropnie nie ma widocznego bólu (pies nie może jeść) To takie wypadanie można uznać za normalne ze względu na wiek tudzież predyspozycje genetyczne. Natomiast jeśli są widoczne zmiany chorobowe to zgłoś się do weterynarza. A jeśli to tylko kamień którego nie można usunąć pod narkozą bo pies jest stary to kup mu zabawki pomagające utrzymać higienę jamy ustnej. Procesu to nie cofnie ale nie będzie powstawać nowy (kamień nazębny)

Ok i dzięki. Jedna konkretna odpowiedź…:slight_smile: