Wypadek - kto odpowiada za niego?

nie bądź dzieckiem, ponosisz odpowiedzialność za rozbicie skutera tak jak mówią przepisy kodeksu drogowego !

art 46. 5. Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.

przecież ta osoba mogła komuś lub sobie zrobić krzywdę, pamiętaj o tym na przyszłość

pytanie drugie czy masz odpowiednie uprawnienia do poruszania się po drogach publicznych

Z tego co wywnioskowałem wypadek zdarzył się na prywatnej posesji i nie musi mieć uprawnień do kierowania pojazdem.

No nie wiesz na dziko jeżdżę bez OC, rejestracji i bez karty motorowerowej :roll:

to on jechał na nim wiec on odpowiada za poniesione koszta

mam pytanko jezeli sa tu jacys policjanci…dzis przypadkowo wjechalem pod prad zamiast jechac rondem skrecilem w uliczke pod prad zatrzymal mnie nie oznakowany radiowoz spisali mnie i mowili ze skieruja sprawe do sadu dla nieletnich bo mam 16 lat mam pytanko jakie bede mial tego konsekwencje bo nie mialem przy sobie karty motorowerowej bo mi sie wyprala i nie odebralem nowej ze szkoly…polcjanci mnie puczyli powiedzieli ze nastepnym razem bedzie mandat…i chcialbym wiedziec jakie beda dalsze tego konsekwencje? czy wogole jakies beda?bo to moj pierwszy raz jakie kolwiek przekroczenie…

chyba w tym sądzie bedą wystawiać mandat na twoich rodziców albo tylko pouczenie