Wypalanie botowalnej płyty DVD z pliku ISO

Witam

Ściągnąłem z strony Microsoft Windows 7 (oprogramowanie)

I nie wiem jak mam wypalić płytę DVD tak żeby była botowalna posiadam plik ISO

PROSZE O INSTRUKCJE I JAKIEGO PROGRAMU UŻYĆ

Z GÓRY DZIĘKI

W burnAwareFree jest opcja wypalenia startowej płyty DVD :slight_smile:

ale botowalnee?

masz nero ??

jak tak to tu znajdziesz instrukcje:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1218591.html

ale tam jest tylko obraz płyty a mi chodzi o botowalną płytę z windowsem

To czy płyta będzie botowalna jest już ustawione w tym obrazie ISO.

Musisz się tym martwić jeśli od “zera” tworzysz obraz płyty a Ty przecież masz już ten obraz gotowy.

Wystarczy, że w którymś z programów do nagrywania wybierzesz opcję “nagraj obraz na płytę” (lub będzie podobnie napisane).

PS. “Obraz płyty” to jest dokładne odwzorowanie zawartości płyty źródłowej ze wszystkimi jej ustawieniami.

próbowałem przed chwilą mam płytę dvd-r SONY 4.7GB i pisze ze zły typ płyty co robić

UZywam tego burnAwareFree

użyj programu UltraIso

gdy już zainstalujesz ultraIso, klikasz PPM na obrazie .iso windows 7 i wybierasz tak jak na screenie

iso1.png

w następnym okienku tylko zmieniasz prędkość na mniejszą np.4x i klikasz “Wypal”

wtedy powinno działać

spróbuję ultraiso

Tu masz drugi scren zależy jakiej wersji programu użyjesz;

http://wstaw.org/d/155c

Dodane 01.07.2009 (Śr) 12:56

następnie wskaż ścieżkę do obrazu i daj wypal, to wszystko…

wszytko jest dobrze ale jak wcisnę wypal to pisze CD-ROM nie jest gotowy

Dodane 01.07.2009 (Śr) 13:00

"nie włożono żadnego dysku "i wysuwa mi płytę a ona w środku jest

Dodane 01.07.2009 (Śr) 13:03

CO ROBIĆ???

Dodane 01.07.2009 (Śr) 13:11

HELP

Takie głupie pytanie - masz aby nagrywarkę DVD? Te Twoje komunikaty sugerują, że tylko CD.

A windowsa można nagarć na CD-R

lukasz-zsakul ,

obraz Win7 można nagrać tylko na DVD±R (bo zajmuje ponad 700MB), WinXP można nagrać na CD-R (i chyba na DVD±R) (bo zajmuje poniżej 700MB).

Sprawdź czy masz nagrywarkę DVD.

R.

Jeśli jest to obraz ISO DVD , to możesz tylko nagrać na płycie DVD w nagrywarce DVD i odtwarzać w napędzie DVD.

Ja mam ISO DVD

a nie da się zmienić na ISO CD

Jeśli pobrałeś Win.7 32 b [x86] wypakuj obraz np: winrar , 7zip , i uruchom z systemu jaki masz zainstalowany .[win 7 64b nie uruchomisz z systemu 32b]

Nie da rady, Win 7 zajmuje tyle, ze mieści się tylko na płytce DVD, wypakuj pliki (tak jak napisał mysz 1 , ) do oddzielnego folderu i będziesz mógł zainstalować system Win 7 bez wypalania na płycie.