Wypalanie danych na DVD (overburning)

(Qwas7) #1

Witam

Chciałbym wypalić pliki o łącznej wielkości 4544.5 Mb na płycie DVD 4,7 Gb - wiem, że można to zrobić dzięki opcji overburning - szukałem na foum i znalałem takie coś: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=52985 ale gdy próbuję wypalać pojawia się komunikat:

r604i312cpu4v2ofm.jpga następnie: qpbgf6rjsqr5o9jbm.jpg

można coś na to poradzić?

(Kamilprymas) #2

Pewnie twoja nagrywarka nie obsługuje tak duzego overburning, mozesz też kupic inna płytę innej firmy to moze pomudz ponieważ każda płyta ma różnicę w wielkości zapsiu.

(lazikar) #3

W ustawieniach>>zaawansowane>>Overburning na dvd ustaw wiekszy. :slight_smile: zapewne jest to jednak zbyt duzo. I płyta nie ma 4.7 ;]

(Qwas7) #4

a dlaczego jest taka niesprawiedliwość na świecie? :stuck_out_tongue: przecież wszystkie mają 4,7 Gb - czyli ok 4590 Mb :frowning:

(lazikar) #5

Dokladnie 4483 w nero.

Jak chcesz nagrać 4544.5 to w ustawieniach ustaw 4600MB i nagrywaj w trybie Disc At Once

(Kamilprymas) #6

Tylko że wtedy moze się przesunąć wuzek lasera i trzeba będzie rozbierać nagrywarkę i go ręcznie ustawić spowrotem, albo nagrywarka pujdzie na śmietnik.

(lazikar) #7

Jest to możliwe, ale jak juz to druga opcja. Zreszta info przed wypalaniem jest jasne

(Kamilprymas) #8

Wiadomo każdy takie cos robi na własne ryzyko ja bym o 40 MB nie ryzykował