Wypalanie LiteScrable - jak?

(Gg505) #1

Mam już od dawna nagrywarkę LiteScrable ale nie umiem jeszcze żadnego obrazu wypalić na płycie. Wiecie o co mi chodzi :slight_smile: Nie na samym nośniku danych tylko tak, żeby był efekt wizualny. Powiedźcie jak to zrobić :slight_smile: Z góry dziękuje za pomoc.

(fialas1819) #2

a nie lightscribe?? do tego jest potrzebny program który powinieneś mieć dostarczony z nagrywarką. a jak nie, to w google poszukaj albo w najpopularniejszym programie p2p

(Gg505) #3

No lightscribe :smiley: No to trudno, będę szukał i kombinował :smiley: Jak ktoś bedzie coś wiedział to proszę napisać

(JNJN) #4

Wymagania:

• nagrywara która obsługuje LS

• program do LS

• specjalne nośniki do LS

(Gg505) #5

a jaki program polecasz ?

PS. Daj najlepiej link docelowy do niego i instrukcje jakaś

(fialas1819) #6

też mam nagryware z ls ale tej funcji nieużywam> w google poszukaj i na allegro w nagrywarkach dvd z ls

(Gg505) #7

znając moje szczęście to jakieś g*** znajdę za przeproszeniem które zamiast mieć tą funkcje to wirusy mi nagra :confused: Najlepiej jak dacie link docelowy...

(M Kupczynas) #8

http://lightscribe.com/

(ak6) #9

Programów jest wiele. Ja osobiście używam Nero z funkcją LS.

Taka praktyczna uwaga (jak już wybierzesz program).

Ponieważ obraz wypalony dzięki tej funkcji jest raczej blady i często mało czytelny - radzę wcześniej przygotować obraz, który będziesz wypalał na płycie po przez zapisanie go (w jakimś graficznym programie) w odcieniach szarości i o dość dużym kontraście.

Efekt będzie wtedy zdecydowanie lepszy.

(Members92) #10

Zeby nagrywać musisz mieć nero z funkcją lightscrible i specjalne płyty na której mozna taki obrazek wypalic bo na zwykłej płycie tego nie zrobisz.

(Zaczekm) #11

przydatne narzędzie nie tylko do obsługi technologii Lightscrabe

Sure Thing

(Gg505) #12

dobra, już mi wszystko się udaje :slight_smile: a da się jakoś zabezpieczenia ominąć, żeby na zwykłej płycie nagrywać ?

(Michal Kolatek) #13

Jaki zabezpieczenia? Jak chcesz wypalać etykiety ls to tylko na nośnikach do tego przeznaczonych.