Wypalanie płyt dvd-problem

Posiadam znaczną ilośc płyt dvd i przyzwyczaiłem się do czasu w jakim wypala się płytka ze zdjęciami ale ostatnio zauważyłem że przyb tej samej ilości danych i tej samej płytce czas wypalenia wydłuzył się bardzo mocno żeby nie powiedziec strasznie. Było 15 minut jest grubo ponad 2,5 godz. Co może być nie tak? Za pomoc dzięki A chciałbym dodać że ostatnio kolega pozyczał mój dysk przenośny i wiem że miał jakies problemy z USB znaczy strasznie wolno kopiował mu dane z dysku na dysk twardy czy może mi coś tam poprzestawiać w dysku przenośnym ?Pytam bo po podłaczeniu do mojego kompa PD wyskakuje mi komunikat że to urzadzenie może dziaółać szybciej tylko muszę coś tam zmienić w ustawieniach.

Jaką masz płytę główną? Może wystarczy przełaczyć w BIOS, aby płyta korzystała z USB 2.0?

Płyta GIGABYTE GA-8PE800 ale nie wiem jak to zrobić?

nie nie może, tak jak pisał kolega - twój kolega miał prawdopodobnie usb kompatybilne z usb 1.1

jeżeli o coś pytasz to to pytanie musi być konkretne, musisz koniecznie napisać jaki konkretnie pojawia się komunikat ?? masz Viste , być może chodzi o readyboost, lub właśnie o usb 2.0

jeśli chodzi o nagrywarkę , sprawdź czy działa UDMA (w Menadżerze Urządzeń)

wymień taśmę ide.