Wypalanie problem

Wypaliłem sobie płytke dvd tdk i po sprawdzeniu w cd dvd speed nero wyszły mi same błedne sektory(bad sectors-ozn na czerwono). Mimo to płyta odtwarza sie bez problemu. Czy powinienem wypalic ja jeszcze raz?

Płyta mna zakres predkosci 1x-8x. Ale w nero 6 mam mozliwosc nagrania tylko 4x lub 8x. Nagrałem ja 4x,ale nie wiem czemu tak jest.

Prosze o pomoc.

ja tam bym 2 raz nie nagrywał u mnie prawie zawsze jest cos takiego i zawsze u kazdego działa a do takiego bad sectora wystarczy nie wiem jakis skok głowicy mały i tyle lub zaduże wibracje :stuck_out_tongue:

Jeżeli płytka odtwarza sie bez problemu to po co szukać “dziury w całym”-więc ciesz sie prawidłowym odtwarzaniem tej płytki,a nawiasem mówiąc bad sektory mogły powstac z różnych przyczyn,ale póki co niezawracaj sobie tym głowy i miłego oglądania.Pozdro.

ok. A co do tej predkosci, to czemu nie widze w nero wszystkich predkosci skoro plytka ma zakres 1-8x? Widze tylko 4x i 8x.

Bo już tak jest, co jest mało istotne. Prędkość np. 4x jest tylko średnią prędkością, która przez cały proces nagrywania ciągle się zmienia i prawie nigdy nie wynosi dokładnie 4x. Zmiany prędkości można obserwować nagrywając np. w programie Alcohol 120%