Wypalenie danych o większej pojemności od pojemności nośnika

Witam

poszukuje alternatywy dla nero w którym da sie wypalić np na nośniku 700mb dane o wadze 705mb. Korzystając z oprogramowania dołączonego do laptopa (Toshiba Disc Creator) jest to niemożliwe, również CDBurnerXp nie pozwala na to.

Jeśli znacie jakieś oprogramowanie będę wdzięczny…

Pozdrawiam :slight_smile:

EDIT:

702mb zmieniam na 705mb

Powinno nagrać bez problemu.

Jaki komunikat ??

A opcja overburning w nero ??

Mój błąd pozwala do 703Mb (poprawiam wcześniejszego posta)…

Ikona która uruchamia proces nagrywania staje się czerwona

W nero nie mam problemów, jak się nie mylę do 715mb przy płycie 700mb jest ok.

Może dlatego, że problem można rozwiązać bez zbędnych kombinacji.

Po drugie, podejrzewam, że to problem z nagrywarką, a nie programem, ponieważ płyta ma więcej pojemności niż pisze i można ją nadpalac bez problemu. Sam nagrywałem na płytach 700mb większe pliki.

Pytałem również o inne rzeczy.

Już wiesz ??

też nagrywałem wieksze pliki niż 700MB na płyty standard 700 … co w nero było banalnie proste … jednak on szuka alternatywy wiec po co mu nero proponowac skoro on go nie chce :slight_smile: Ale ok Ty masz rację zmykam więc dalej :slight_smile: Pozdrawiam

PS. juskin

Poszukaj DeepBurner Free 1.8.0.224

Opis:DeepBurner jest programem, dzięki któremu zapiszesz wszelkiego rodzaju dane na płytę. Począwszy od plików ISO, kończąc na płytach wielosesyjnych Po instalacji zajmuje na dysku zaledwie 7,5 MB. Aplikacja jest w pełni spolszczona, zatem nie powinieneś mieć problemów z jej obsługą. DeepBurner obsługuje napędy podłączane do portu USB, Firewire, SCSI oraz PATA/SATA. Program posiada niezbędne opcje do nagrywania. Umożliwia overburning, czyli nadpalanie płyty (wypalenie większej ilości danych, niż nominalna wielkość nośnika), tworzenie bootowalnych dysków, oraz konwersję plików muzycznych na ścieżki audio, które można odtworzyć w każdym sprzęcie muzycznym. DeepBurner pozwala na tworzenie plików autorun, czyli ekranów, które automatycznie pojawią się w systemie Windows po włożeniu dysku do napędu. Aplikacja umożliwia łatwe projektowanie i drukowanie okładek i naklejek na płyty, dzięki wbudowanemu kreatorowi. DeepBurner doskonale sprawdzi się na słabszym komputerze. Niskie wymagania sprzętowe sprawiają, że może on działać pececie z procesorem Intel Pentium II z 64 Megabajtami pamięci RAM. Program jest kompatybilny praktycznie ze wszystkimi wersjami Windows. Niestety aktualna wersja przysparza spore kłopoty użytkownikom najnowszego produktu Microsoftu – Windows Vista.

Taką alternatywą jest InfraRecorder (trzeba włączyć nadpalanie w opcjach, w nero zresztą też; dodatkowo w Nero trzeba ustawić tryb zapisu dysku na Disc-At-Once, żeby overburning działał)

Cheetah DVD Burner

dokładnie o coś takiego mi chodziło:

-kompatybilny z vistą

-polski interface

-zajmuje ok 10mb

-darmowy

z nagraniem danych o wadze 710mb na płytę 700mb poradził sobie bez problemu

Skiff wielkie dzięki

Pozdrawiam :slight_smile: