Wypalenie obrazu partycji


(Juvel) #1

Wzrok chyba juz słaby, bo nie mogę znaleźć: nagrałem obraz partycji programem CLONEZILLA, i teraz chciałbym z tego zrobić bootowalną płytkę cd/dvd. Ponoc clonezilla ma te mozliwości, ale ja ich nie odkryłem. Czy wystarczy IMgBurn czy cos takiego?


(roobal) #2

Kiedyś nie wiedziałem właśnie jak to zrobić ale doszedłem do tego nie dawno. Jedno pytanie tylko, masz tylko obraz partycji wykonany przy pomocy CloneZilla, czyli skompresowaną zawartość całej partycji/dysku czy przygotowałeś już sobie obraz ISO?

Jeśli to pierwsze, to musisz uruchomić jeszcze raz CloneZilla i w opcjach wybrać utworzenie Recovery-ISO-zip , potem wybierasz obraz utworzonej partycji i zostanie stworzony obraz ISO spakowany Zipem. Rozpakuj paczkę Zip i nagraj obraz ISO na płytę. Obraz ten powinien zawierać system LiveCD z przygotowanym do przywrócenia obrazem partycji/dysku.

Pozdrawiam!


(Juvel) #3

tak to ta pierwsza wersja- tylko obraz partycji.

Tylko nie widzę gdzie ta opcja jest. Zrobiłem sobie bootable usb zgodnie zresztą z Twoją instrukcją (wielkie dzięki :wink: , i nie widzę momentu gdzie występuje Recovery-ISO-zip ??


(roobal) #4

To jest w opcjach, gdzie wybierasz czy chcesz utworzyć kopię partycji bądź ją przywrócić:

clonezilla.jpeg

Pozdrawiam!


(Juvel) #5

trochę czasu mi zeszło, ale musiałem to wszystko sprawdzić... i tak:

  • moja wersja clonezill-i nie miała tego RECOVERY ISO/ZIP... nie wiem czy to jakaś wcześniejsza czy ta "serwerow" ale na starcie nie miała tej grafiki.

  • zainstalowałem właściwą, wystartowałem, zrobiłem obraz partycji, zaznaczyłem opcje wysoka kompresja/długi czas, i podzieliłem (?) obraz na części 4000MB max...

  • stworzyłem ISO, który z wcześniej zaznaczonymi opcjami zajął mi 7GB.- no i teraz się bujam z podziałem obrazu ISO na dwie płytki DVD (bo tak mi najbardziej pasuje...) :),

chyba że wcześniej była gdzieś ta opcja ale przeoczyłem. Jeszcze to sprawdzę.

A na razie wielkie dzięki za pomoc =D>

Pozdrawiam