Wypalenie obrazu partycji

Wzrok chyba juz słaby, bo nie mogę znaleźć: nagrałem obraz partycji programem CLONEZILLA, i teraz chciałbym z tego zrobić bootowalną płytkę cd/dvd. Ponoc clonezilla ma te mozliwości, ale ja ich nie odkryłem. Czy wystarczy IMgBurn czy cos takiego?

Kiedyś nie wiedziałem właśnie jak to zrobić ale doszedłem do tego nie dawno. Jedno pytanie tylko, masz tylko obraz partycji wykonany przy pomocy CloneZilla, czyli skompresowaną zawartość całej partycji/dysku czy przygotowałeś już sobie obraz ISO?

Jeśli to pierwsze, to musisz uruchomić jeszcze raz CloneZilla i w opcjach wybrać utworzenie Recovery-ISO-zip , potem wybierasz obraz utworzonej partycji i zostanie stworzony obraz ISO spakowany Zipem. Rozpakuj paczkę Zip i nagraj obraz ISO na płytę. Obraz ten powinien zawierać system LiveCD z przygotowanym do przywrócenia obrazem partycji/dysku.

Pozdrawiam!

tak to ta pierwsza wersja- tylko obraz partycji.

Tylko nie widzę gdzie ta opcja jest. Zrobiłem sobie bootable usb zgodnie zresztą z Twoją instrukcją (wielkie dzięki :wink: , i nie widzę momentu gdzie występuje Recovery-ISO-zip ??

To jest w opcjach, gdzie wybierasz czy chcesz utworzyć kopię partycji bądź ją przywrócić:

clonezilla.jpeg

Pozdrawiam!

trochę czasu mi zeszło, ale musiałem to wszystko sprawdzić… i tak:

  • moja wersja clonezill-i nie miała tego RECOVERY ISO/ZIP… nie wiem czy to jakaś wcześniejsza czy ta “serwerow” ale na starcie nie miała tej grafiki.

  • zainstalowałem właściwą, wystartowałem, zrobiłem obraz partycji, zaznaczyłem opcje wysoka kompresja/długi czas, i podzieliłem (?) obraz na części 4000MB max…

  • stworzyłem ISO, który z wcześniej zaznaczonymi opcjami zajął mi 7GB.- no i teraz się bujam z podziałem obrazu ISO na dwie płytki DVD (bo tak mi najbardziej pasuje…) :),

chyba że wcześniej była gdzieś ta opcja ale przeoczyłem. Jeszcze to sprawdzę.

A na razie wielkie dzięki za pomoc =D>

Pozdrawiam