Wypasione słuchawki do gier pod Asus Xonar D2X/XDT


(Artemisentreri) #1

Witam

Wiem, że jest dużo tematów o słuchawkach ale wybór jest bardzo trudny gdyż zależy od przeznaczenia i posianej dźwiękówki, poza tym każdy pisze coś innego, a ja chciałbym wybrać najlepszy sprzęt pod moje potrzeby i moją obecną konfigurację sprzętową. Posiadam bardzo mocny sprzęt do gier (I7 3770k 3,5 Ghz - OC 4,6 Ghz; NVidia Geforce GTX 590; Asus Maximus V Formula; Kingsotn Hyper X 16 GB; Ocz Vertex SSD 64 GB; Kingston HyperX SSD 120 GB; WD Black 1 TB; Seasonic X-660; Silverstone Raven 1, WC, Asus Xonar D2X, Windows 7 HP). Mam głośniki Logitech Z-5500 podłączone pod kartę Xonar D2X, ale ze względu na to, że sam nie mieszkam potrzebuje porządnych słuchawek (moje stare Sennheiser HD 202 nie są dla mnie wystarczające). Jeśli idzie o cenę powiem tak: za porządny sprzęt jestem w stanie zapłacić tyle ile trzeba (oczywiście w granicach rozsądku, ale jak trzeba dokupić wzmacniacz słuchawkowy powyżej 1000 jestem w stanie dać, ale jak da się taniej też będzie super). Niestety całkowicie się na tym nie znam dlatego pisze. Słuchawek będę używał tylko i wyłącznie do gier (do filmów i muzy wystarczą mi moje głośniki). Gram głównie w strzelanki (ostatnio Call of Duty, chociaż też Metro, FarCry 3) i zależy mi na jak najlepszych efektach dźwiękowych (wybuchy, strzały, kroki itp.).

Byłem przekonany do słuchawek stereo (jednych z tych http://pclab.pl/news43179.html), ale przypadkiem przeczytałem recenzję (http://pclab.pl/art37044.html) Razer Megalodon. W recenzji pisali, że świetnie się sprawdzają w grach, wiem, że wielokanałowość w słuchawkach nie jest tym czym w głośnikach, ale skoro nadają się do gier to nawet jeśli są fatalne do muzy i filmów to mi nie przeszkadza, przecież będę używał ich tylko do gier. Ewentualnie moją uwagę przykuły Razer Chimaera XBOX360 Bezprzewodowe, albo Corsair Vengeance 2000 (http://pclab.pl/art47615.html)

Co o tym myślicie? Co wybrać? Czy jakbym wybrał te Sennheisery to musiałbym kupić jeszcze jakiś wzmacniacz słuchawkowy? Ten Razer ma wbudowaną dźwiękówkę więc możliwości mojej karty nie wykorzystam. Naprawdę nie wiem co wybrać dlatego proszę o pomoc bo się na tym kompletnie nie znam.

Z góry dzięki

Maragast


(Chojinka) #2

są tez słuchawki dla DJ’ów. jakość jak i cena stoją naprawdę na najwyższej półce…


(Artemisentreri) #3

hm, zastanawiam się jak ta wypowiedź ma się do mojego tematu. Równie dobrze można napisać “Trawa jest zielona, a niebie błękitne” i będzie to tak samo pomocne.


(system) #4

Witam. Poczytaj o tych , mam je. http://www.kabelek.pl/p,pl,1667,sluchaw … pc320.html


(Artemisentreri) #5

Zastanawiałem się ewentualnie nad modelem PC360 Game. Napisz tylko jak w tych twoich jest z niesieniem się dźwięku po pomieszczeniach. Czy ktoś za ścianą i pod podłogą usłyszy w co gram??? Nie mam doświadczenia w słuchawkach otwartych.


(system) #6

Witam. Trochę nie rozumiem o co Ci chodzi, ja w ogóle nie bawię się grami … tylko muzyka i rozmowy. Jeżeli używam słuchawek no to nie ma mowy żeby ktoś coś słyszał , ale słuchawki te mają regulację głośności w prawej słuchawce i jeżeli ustawię na ful to można słuchać muzyki bez zakładania ich bo tak są skonstruowane(głośniczki są po obu stronach słuchawki) , ale nie jest to znowu tak głośno żeby ktoś coś słyszał w pomieszczeniu obok. O sąsiadach w ogóle nie wspominam. Pozdrawiam