Wypełnianie druku pomocy


(Igi18) #1

Witam nie wiem czy taki post był jeśli tak to przepraszam i proszę o linka to tego postu :slight_smile: A mianowicie jak wypełnić komputerowo taki druk jak świadectwo szkolne?? Pracuje w szkole i nieraz przychodzą ludzie po duplikat świadectwa. Do momentu jak była poprzedni pani dyrektor wszystko było wypisywane na maszynie do pisana. Niestety nastały zmiany w dyrekcji i nowa pani dyrektor wydała rozporządzenie ze takie rzeczy trzeba na komputerze wypełniać. I teraz moje pytanie czy jest jakiś program w który wstawię takie zeskanowane świadectwo i w miejscach pól w których trzeba wpisać dane absolwenta była możliwość do wpisania ??


(marcin82) #2

Może coś takiego (trial niestety):

http://www.programs.pl/program,654,Krea … dectw.html

Ewentualnie ogólny link z Goooooooogle:

http://www.google.pl/search?q=szablon+% … =firefox-a


(Simplex111) #3

Nie używam takich programów, więc nie mogę powiedzieć, który jest najlepszy, ale z tego co widzę Google zwraca sporo wyników dla zapytania program do wypełniania świadectw

Najlepiej jednak zapytać na jakimś forum dla nauczycieli, tam z pewnością znajdą się osoby bardziej kompetentne w tym temacie, które używają takich programów na co dzień


(Igi18) #4

Ja co pierwsze to chwyciłem za takiego typu programy tylko z tymi programami jest mały problem a mianowicie taki ze nie maja danych typów druków świadectw albo drukują wszystko tzn. orzełka jakie świadectwo i tym podobne a nauczyciel wsadza tylko gilosze świadectwa i z głowy. A my mamy taki druki ze tam jest wypełniane wszystko i tylko należy wpisać dane słuchacza.


(Shadowk) #5

W mojej miejscowości podstawówka robi świadectwa w tym programie. Jest w nim kilka wzorów świadectw i drukuje tylko to co powinno być wypełnione.