Wypełnienie danych adresowych

Nie wiem jak wypełnić dane adresowe, bo mieszkam w miejscowości gdzie nie ma ulic a poczta jest w innej miejscowości. Miejscowość to K… a poczta znajduje się w N…,czyli kod pocztowy mam N… 33-111. Nie wiem w którą rubrykę co wpisac. Proszę o pomoc

andrzej204 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

W miejsce ulicy wpisz nazwę swojej miejscowości a pocztę normalnie tam gdzie jest.

Teoretycznie:

“Twoja miejscowość” “Numer domu”

“Kod” “Nazwa miejscowości w której jest poczta”

przykład:

Kobielnik 987

32-412 Wiśniowa

W praktyce, jeśli są to niewielkie miejscowości (np. wieś gminna z pocztą i wieś w tej gminie)to powinno bez problemu dojść.

Natomiast jeśli “Miejscowość w której jest poczta” jest miastem to mogą być problemy. Wynika to z tego, że w miastach znajdują się często ulice lub części dzielnic o nazwach zbliżonych do nazw okoliczych miejscowości i mają ten sam kod (przykład: Golkowice pod Krakowem i ulica Golkowicka). Wtedy lepiej pisać:

“Twoja miejscowość” “Numer Domu”

“Kod” “Twoja miejscowość”

bo inaczej przesyłka może zostać błędnie posortowana i będzie szła długo, lub wróci do nadawcy z adnotacją “adres nie istnieje/adres niedokładny/adresat nie przebyaw pod wskazanym adresem/etc etc”.

poprawny przykład:

Golkowice 726474

30-968 Golkowice

Akurat w przypadku 33-111 piszesz i tu i tu K… :smiley:

A w przypadku miast oczywiście

“ulica” “nr” lub “nr/mieszkanie”

“kod” “miasto”

Upewnij się przy okazji że masz wyraźny i dobrze widoczny numer domu, oraz skrzynkę. Pewnie w twojej miesjcowości są tzw “wolno stojące” skrzynki z których korzysta listonosz PP, ale dla innych operatorów pocztowych czy kurierów są one niedostępne :confused: i w przypadku nieobecności adresata, kurier/doręczyciel musi list czy awizo wciskać gdzieś w drzwi/furtkę/zostawiać u sąsiadów/robić zwrot.