Wyposażenie software'owe do kafejki internetowej

Jestem w trakcie przygotowywania do uruchomienia kafejki internetowej. Pozostała mi tylko kwestia oprogramowania, chciałbym się dowiedzieć, gdzie oprogramowanie dostanę najtaniej.

Potrzebuję po 15 sztuk każdej z licencji:

  • ESET NOD32 Antivirus

  • Microsoft Office 2003 lub 2007

Także gier:

  • Call Of Duty (w miarę możliwości w języku polskim)

  • StarCraft Brood War

  • WarCraft 3 (+ ewentualnie Frozen Throne)

  • Diablo II

  • Counter Strike 1.6

Licencję na kafejkę 15-stanowiskową + serwer programu SmartLaunch do obsługi kafejek internetowych

1 licencję serwerową Windowsa 2003

Przynajmniej 5 licencji Zend Studio

Przynajmniej 2 licencje Adobe Photoshop CS 2 / CS 3

Ponad to zdałoby się 15 “recovery card”.

Jak coś sobie przypomnę co do uposażenia software’owego to powiem - póki co - nie kojarzę.

Proszę o podrzucenie jakichś opcji, nie zawsze Googiel pomoże znaleźć najtańsze (niestety).

Na serwer zamiast Windows 2003 i na komputery, które będą służyły tylko i wyłącznie do przeglądania neta i pogaduszek (czaty, gg itp.) proponuję postawić Linuksa, np. Debiana. W przypadku serwera zalet wymieniać nie muszę, natomiast w przypadku komputerów do przeglądania net system będzie dobrym zabezpieczeniem przeciwko zaśmieceniu, zawirusowaniu itp. Natomiast system odpalony w LiveCD w takiej kafece to już w ogóle cud, miód i orzeski, system sam się czyści po restarcie i już masz oszczędność jak się patrzy :slight_smile: Natomiast na pozostałych komputerach zainstalować oprogramowanie niezbędne do pracy (wspomniany Photoshop, Office itp.) i gry.

Tak swoją drogą, na Linuksa i nie tylko istnieje wiele bardzo dobrych do tego darmowych gier (na GPL), które można wykorzystać również w celach komercyjnych do tego OpenOffice i kolejna oszczędność na kilku licencjach, znam wiele kafejek, które mają na większości kompów OpenOffice a tylko na jednym kompie Office, jak to się mówi, wrazie wu.

Co do Call of Duty, chodzi o Call of Duty czy o wszystkie części Call of Duty? Jeśli ta pierwsza część, mam możliwość kupna jednej licencji za 3 euro w Holandii, jakby co mogę podesłać kilka sztuk, oczywiście + koszt wysyłki, choć podejrzewam, że w Polsce dostaniesz również za góra 20zł :slight_smile:

Pozdrawiam!

Najlepiej i najpewniej u oficjalnego dystrybutora na Polskę:

http://www.dagma.com.pl/pl/Dla_firmy/ESET.html

możesz negocjować cenę przy zakupie na tyle stanowisk, a jak się dobrze postarasz to dorzucą ci jakiś sofcik w formie gratisu.