Wypowiedzenie w play. Do kiedy


(mirektopolanek) #1

Cześć. Podpisałem jakiś czas temu umowę w play.Nie jestem jednak zadowolony z warunków.Dobrze sobie to wszystko przeczytałem i jednak inna sieć ma lepszą ofertę ( niestety ale dałem się głupi namówić konsultantce przez telefon). Minęło już te 14 dni... Zastanawia mnie czy można to jeszcze obecnie wypowiedzieć?


#2

Można, płacąc karę za wcześniejsze zerwanie umowy. Ale to wszystko masz w umowie którą podpisałeś, skoro nie przeczytałeś jej kiedy ją podpisywałeś, może w końcu zrób o teraz?


(Stormiak12) #3

A czy aby nie ma w play 30 dniowego okresu wypowiedzenia? Kiedy można wypowiedzieć umowę bez kary? Gdzieś obiło mi sie o uszy,ze wszystkie umowy tego typu można wypowiedzieć w ciągu tego okresu.

No i następnym razem dokładnie czytaj zakres umowy. Sam nigdy nie podpisuję umowy jeśli dokładnie nie wiem co w niej jest podane.I na pewno nie przez telefon. 


(mirektopolanek) #4

Przyznaję się,że było to trochę głupie. 

 

Po prostu oferta miała być taka dobra, okazało sie,że nie jest. To w koncu jak jest z tym wypowiedzeniem? 


(ariiell) #5

@mirektopolanek jeżeli minęło 14 dni, to w tym momencie jest tak jak pisze Areh. Możesz wypowiedzieć umowę przed jej końcem pod warunkiem, ze uiścicsz karę umowną.

 

Umowę można (a nawet trzeba) wypowiedzieć z zachowaniem 30-dniowego terminu (uwzględniając okres rozliczeniowy). Wypowiedzenie umowy bez obowiązku pokrycia kary umownej jest możliwe dopiero ok. miesiąc przed końcem umowy. W innym przypadku operator zarząda kary za niedotrzymanie warunków umowy. 

 

W umowie są dokładne informacje w jaki sposób i z jakich przyczyn można rozwiązać umowę. O ile dobrze pamiętam, to jedynie w przypadku “rażących” naruszeń operatora, związanych z naruszeniem warunków umowy, użytkownik może ją rozwiązać bez konsekwencji.


(Stormiak12) #6

Faktycznie.Coś mi się pomyliło.2 tygodnie jeśli dana umowa Ci nie odpowiada.A 30 dni jeśli chesz zakończyć umowę, możesz sobie autorze poczytać

http://www.comperia.pl/telekomunikacja/15204-do-kiedy-zlozyc-wypowiedzenie-umowy-w-play.html

 

Generalnie teraz to po ptokach.  Na ile konkretnie podpisywałeś umowę ? rok? dwa? trzy? Generalnie dobrze byłoby jakbyś jeszcze zadzwonił do operatora i tam porozmawiał. No za wiele to bym się tam nie spodziewał ale może coś da się uzgodnić. 


(rgabrysiak) #7

To w końcu zajrzysz do umowy którą podpisałeś czy dalej czekasz aż ktoś zrobi to za ciebie? Praktyka pokazuje, że najczęściej umowę wypowiada się z zachowaniem 30 dni, ze skutkiem na koniec miesiąca. Jak jest w twoim przypadku możemy tylko zgadywać.


(mirektopolanek) #8

Przeczytałem umowę i kontaktowałem się z siecią.Faktycznie nic już nie da się z tym zrobić ehh… ;/ Muszę czekac do końca umowy i dopiero wtedy mogę ją wypowiedzieć. Jeśli bym sie obejrzał w ciągu 14 dni od podpisania to faktycznie można byłoby to anulować a obecnie już się nie da. No trudno,moja wina. Na szczęście podpisałem tylko na rok. 


(piterbenks) #9

Sam równiez kiedyś miałem taką sytuację.Jeśli do 14 dni sie opamiętasz to możesz zrezygnować z umowy. Jeśli nie to trudno, musisz płacić. Jeśli chcesz zerwać przed terminem to musisz potem płącic dużą karę umowną.Często większą niż całościowa kwota abonamentu. 


(Martin8731) #10

14 dni tylko w umowie zawartej na odleglosc. Tel,internet


(skrzek) #11

Ta kara nie może być wyższa niż wartość abonamentu x ilość miesięcy do końca.

Kiedyś mogła być wyższa (dawne czasy) obecnie jest to uregulowane (przynajmniej dla konsumentów)