Wypowiedzenie w play. Do kiedy

(mirektopolanek) #1

Cześć. Podpisałem jakiś czas temu umowę w play.Nie jestem jednak zadowolony z warunków.Dobrze sobie to wszystko przeczytałem i jednak inna sieć ma lepszą ofertę ( niestety ale dałem się głupi namówić konsultantce przez telefon). Minęło już te 14 dni... Zastanawia mnie czy można to jeszcze obecnie wypowiedzieć?

Można, płacąc karę za wcześniejsze zerwanie umowy. Ale to wszystko masz w umowie którą podpisałeś, skoro nie przeczytałeś jej kiedy ją podpisywałeś, może w końcu zrób o teraz?

(Stormiak12) #3

A czy aby nie ma w play 30 dniowego okresu wypowiedzenia? Kiedy można wypowiedzieć umowę bez kary? Gdzieś obiło mi sie o uszy,ze wszystkie umowy tego typu można wypowiedzieć w ciągu tego okresu.

No i następnym razem dokładnie czytaj zakres umowy. Sam nigdy nie podpisuję umowy jeśli dokładnie nie wiem co w niej jest podane.I na pewno nie przez telefon. 

(mirektopolanek) #4

Przyznaję się,że było to trochę głupie. 

Po prostu oferta miała być taka dobra, okazało sie,że nie jest. To w koncu jak jest z tym wypowiedzeniem? 

(ariiell) #5

@mirektopolanek jeżeli minęło 14 dni, to w tym momencie jest tak jak pisze Areh. Możesz wypowiedzieć umowę przed jej końcem pod warunkiem, ze uiścicsz karę umowną.

Umowę można (a nawet trzeba) wypowiedzieć z zachowaniem 30-dniowego terminu (uwzględniając okres rozliczeniowy). Wypowiedzenie umowy bez obowiązku pokrycia kary umownej jest możliwe dopiero ok. miesiąc przed końcem umowy. W innym przypadku operator zarząda kary za niedotrzymanie warunków umowy. 

W umowie są dokładne informacje w jaki sposób i z jakich przyczyn można rozwiązać umowę. O ile dobrze pamiętam, to jedynie w przypadku “rażących” naruszeń operatora, związanych z naruszeniem warunków umowy, użytkownik może ją rozwiązać bez konsekwencji.

(Stormiak12) #6

Faktycznie.Coś mi się pomyliło.2 tygodnie jeśli dana umowa Ci nie odpowiada.A 30 dni jeśli chesz zakończyć umowę, możesz sobie autorze poczytać

http://www.comperia.pl/telekomunikacja/15204-do-kiedy-zlozyc-wypowiedzenie-umowy-w-play.html

Generalnie teraz to po ptokach.  Na ile konkretnie podpisywałeś umowę ? rok? dwa? trzy? Generalnie dobrze byłoby jakbyś jeszcze zadzwonił do operatora i tam porozmawiał. No za wiele to bym się tam nie spodziewał ale może coś da się uzgodnić. 

(rgabrysiak) #7

To w końcu zajrzysz do umowy którą podpisałeś czy dalej czekasz aż ktoś zrobi to za ciebie? Praktyka pokazuje, że najczęściej umowę wypowiada się z zachowaniem 30 dni, ze skutkiem na koniec miesiąca. Jak jest w twoim przypadku możemy tylko zgadywać.

(mirektopolanek) #8

Przeczytałem umowę i kontaktowałem się z siecią.Faktycznie nic już nie da się z tym zrobić ehh… ;/ Muszę czekac do końca umowy i dopiero wtedy mogę ją wypowiedzieć. Jeśli bym sie obejrzał w ciągu 14 dni od podpisania to faktycznie można byłoby to anulować a obecnie już się nie da. No trudno,moja wina. Na szczęście podpisałem tylko na rok. 

(piterbenks) #9

Sam równiez kiedyś miałem taką sytuację.Jeśli do 14 dni sie opamiętasz to możesz zrezygnować z umowy. Jeśli nie to trudno, musisz płacić. Jeśli chcesz zerwać przed terminem to musisz potem płącic dużą karę umowną.Często większą niż całościowa kwota abonamentu. 

(Martin8731) #10

14 dni tylko w umowie zawartej na odleglosc. Tel,internet

(skrzek) #11

Ta kara nie może być wyższa niż wartość abonamentu x ilość miesięcy do końca.

Kiedyś mogła być wyższa (dawne czasy) obecnie jest to uregulowane (przynajmniej dla konsumentów)