Wyprana Nokia - Czy jeszcze zadziała?

(Pamor) #1

Witam

Wyprana Nokia 2760 w pralce w 60 stopniach. Czy da się ją zreanimować? Jeśli tak to jak?

================================

Słyszałem, że w punktach usługowych takie przypadki wkładają do jakichś kąpieli gdzie są jakieś ultradźwięki czy mikrofale. Ale gwarancji też nie dają. Kosztuje to jakieś 20 - 30 zł.

(jarekm26) #2

rozbierz na części porządnie wysusz i spróbuj odpalić.... daje 5% że zadziała...

(Marjaan) #3

daj jej czas do wyschnięcia, najlepiej rozbierz ją na części i niech schnie trochę czasu...

mi ostatnio wyprał się pendrive kingstona i żyje :smiley:

(jarekm26) #4

pendrive to dosyć głupie urządzenie, to nie dziwie się że przeżyło...

(Ed S) #5

Ja miałem kiedyś trochę inną sytuację. Przechodziłem z rowerem przez rzekę. Idę sobie spokojnie rower trzymam nad głową i tu nagle wdepnąłem w jakąś dziurę zanurzając się tym samym po szyję. W tym momencie rower spadł na mnie a ja cały pod wodą. Gdy doszedłem w końcu do brzegu przypomniałem sobie że mam przecież telefon. Szybko wyciągałe z niego baterie i czym prędzej poszedłem do domu rozebrać go i wysuszyć. Na drugi dzień włączyłem i o dziwo działał. Był w 100% sprawny. W Twoim przypadku może być ciężko bo do tego dochodzi temperatura i enzymy chemiczne. Daję 99% że telefon do wyrzucenia. Ew do sprzedania na Allegro jako uszkodzony :slight_smile:

(Losrados) #6

Jak naprawić zalany telefon?

(eyeti) #7

pamor , jeżeli zaraz po zalaniu byś zrobił to z telefonem co zacytował lospaolos , to szanse by były.